facebook.com
mind
На 21% за півроку зріс транзит газу через Україну

На 21% за півроку зріс транзит газу через Україну

Похолодання значно підвищило рівень споживання газу в європейських країнах

Транзит газу через Україну за опалювальний період зріс на 21%. Відповідні розрахунки зроблені за період тривалого опалювального сезону, починаючи з 1 жовтня 2016-го по 31 березня поточного року.

Про це повідомляє УНІАН

«Транзит газу територією України до країн ЄС протягом опалювального сезону 2016-2017, порівняно з аналогічним періодом 2015-2016 років, зріс на 21% – до 46,1 млрд кубометрів», – заявив директор Департаменту енергоефективності та енергозбереження «Нафтогазу» Юрій Войтович під час круглого столу, присвяченого підсумкам проходження опалювального сезону.

«У зв’язку з похолоданням зростало споживання газу у європейських країнах. Україна забезпечила транзит природного газу, який зріс на 21% порівняно з минулим сезоном. Нашою газотранспортною системою було надано послуг з транзиту газу обсягом 46,1 млрд куб. м, – додав Войтович. – Україна підтвердила свій статус надійного транзитера. Отже, потужність нашої ГТС є достатньою і більш ніж необхідною для забезпечення збільшеного споживання газу в Європі».

Будь-які плани Росії щодо розширення своїх транспортних маршрутів, резюмував держслужбовець, є безпідставними, оскільки на сьогодні всі потреби можуть бути повністю забезпечені за рахунок ГТС України.

Зазначимо, з 1 квітня населення України платитиме за газ вищу ціну. Підвищується саме вартість доставки газу до споживача. Крім того, фактично з’являється своєрідна «абонплата» для споживачів, яку планують спрямовувати на утримання газових мереж.