На 21% за півроку зріс транзит газу через Україну

На 21% за півроку зріс транзит газу через Україну

Похолодання значно підвищило рівень споживання газу в європейських країнах

Транзит газу через Україну за опалювальний період зріс на 21%. Відповідні розрахунки зроблені за період тривалого опалювального сезону, починаючи з 1 жовтня 2016-го по 31 березня поточного року.

Про це повідомляє УНІАН

«Транзит газу територією України до країн ЄС протягом опалювального сезону 2016-2017, порівняно з аналогічним періодом 2015-2016 років, зріс на 21% – до 46,1 млрд кубометрів», – заявив директор Департаменту енергоефективності та енергозбереження «Нафтогазу» Юрій Войтович під час круглого столу, присвяченого підсумкам проходження опалювального сезону.

«У зв’язку з похолоданням зростало споживання газу у європейських країнах. Україна забезпечила транзит природного газу, який зріс на 21% порівняно з минулим сезоном. Нашою газотранспортною системою було надано послуг з транзиту газу обсягом 46,1 млрд куб. м, – додав Войтович. – Україна підтвердила свій статус надійного транзитера. Отже, потужність нашої ГТС є достатньою і більш ніж необхідною для забезпечення збільшеного споживання газу в Європі».

Будь-які плани Росії щодо розширення своїх транспортних маршрутів, резюмував держслужбовець, є безпідставними, оскільки на сьогодні всі потреби можуть бути повністю забезпечені за рахунок ГТС України.

Зазначимо, з 1 квітня населення України платитиме за газ вищу ціну. Підвищується саме вартість доставки газу до споживача. Крім того, фактично з’являється своєрідна «абонплата» для споживачів, яку планують спрямовувати на утримання газових мереж.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті