НАЗК конфіскував партійні внески УКРОПа
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

НАЗК конфіскував партійні внески УКРОПа

Загальна сума вилучених коштів – майже 470 000 грн

Голова НАЗК Наталія Корчак повідомила, передає zn.ua, що 22 березня 2017 року Печерський райсуд ухвалив рішення щодо конфіскації партійних внесків на суму 468 000 грн.

Як пояснила голова НАЗК, представники партії приймали грошові внески на користь партії через партійну касу, а не через банківські операції, що є порушенням закону.

Наталія Корчак зазначила, що таке рішення є першим для України подібним прецедентом і свідчить про реалізацію Закону про фінансування політичних партій.

У відповідь УКРОП заявив, що вже подав апеляцію, оскільки вважає рішення Печерського суду незаконним. Про це йдеться на офіційному сайті партії.

«Ми сьогодні подали позовну скаргу в апеляційну інстанцію. Якщо апеляційна інстанція не задовольнить наші вимоги, ми залишаємо за собою право звернення до Європейського суду з прав людини», – заявив юрист партії Андрій Гусак.

Гусак розказав, що за допомогою свого рішення НАЗК тисне на партію.

«Відомство чомусь не перевіряє політсили, які пройшли до парламенту, фінансуючи свої виборчі кампанії через офшори, а тепер отримують кошти на свою діяльність з державного бюджету. Натомість агентство тисне на партії, які фінансуються коштом фізичних та юридичних осіб. Про заангажованість НАЗК свідчить також недопущення представників УКРОПу на брифінг, під час якого було оприлюднено інформацію про такий сумнівний «здобуток» агентства», – зауважив юрист.

За словами юриста, відповідати перед законом повинні самі представники НАЗК, оскільки до 1 липня не підготували підзаконний акт, який мав би регулювати відповідну діяльність.

Нагадаємо, в четвер, 30 березня, прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні у жорсткій формі порадив усім членам Національного агентства з питань запобігання корупції написати заяви про відставку через проблеми з роботою реєстру електронних декларацій.

Корчак спробувала сперечатися з прем'єр-міністром, коли він заявив, що не бачить, як Нацагентство працює: «Ви не бачите [роботу НАЗК]. Ви не хочете цього бачити».

Під час свого виступу Наталія Корчак заявила про політичне замовлення проти НАЗК.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло