Екзит-пол: у Сербії на виборах перемагає проросійський кандидат

Екзит-пол: у Сербії на виборах перемагає проросійський кандидат

Президента можуть вибрати вже в першому турі

Екзит-пол: у Сербії на виборах перемагає проросійський кандидат
Александар Вучич
Фото личная страница facebook/Александар Вучић

Прем’єр-міністр Сербії Александар Вучич перемагає на виборах президента Сербії з результатом 55%, свідчать дані екзит-полів. Про це передає Reuters.

Вучич перемагає з величезним відривом від колишнього омбудсмена Сербії, юриста за освітою Саші Янковича, який знаходиться на другому місці з результатом 16,2%.

Всього у виборах взяло участь 11 кандидатів. Для перемоги в першому турі необхідно набрати більше половини голосів виборців. Інакше через два тижні відбудеться другий тур за участю двох найпопулярніших кандидатів. Однак, схоже, другого туру не буде.

В разі перемоги 47-річний Вучич посяде багато в чому церемоніальну посаду президента наприкінці травня, але де-факто збереже владу через контроль правлячої Сербської прогресивної партії.

Консерватор Вучич не збирається змінювати геополітичне балансування колишньої югославської республіки між Європейським Союзом, до якого Вучич прагне приєднати Сербію, і Росією, з якою серби мають спільну слов'янську спадщину і конфесію ─ православне християнство.

Попри економічне зростання і певну фінансову стабільність, Сербія загрузла в злиднях і корупції. Однак для виборців Вучич ─ тверда рука в неспокійному регіоні, пише видання.

«Я голосувала за стабільність, у нас було достатньо воєн», ─ коментує Бозіка Іванович, 65-річна пенсіонерка, яка голосувала за Вучича.

Президент Сербії обирається на п’ятирічний термін і не може займати цю посаду більше двох разів.

Чинний президент Томіслав Ніколіч, у якого є право на другий мандат, не бере участі в виборах через втрату підтримки правлячої Сербської прогресивної партії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло