Лондон втрачає авторитет на фінансовому ринку після Brexit
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Лондон втрачає авторитет на фінансовому ринку після Brexit

Із втратою євро як валюти він перестане бути столицею європейського бізнесу

Лондон втрачає авторитет на фінансовому ринку після Brexit
Манфред Вебер
Фото manfredweber.eu

Увесь бізнес, пов’язаний із євро, повинен переміститися з Великобританії до Євросоюзу після того, як країна залишить блок, заявив у вівторок глава найбільшої у Європарламенті фракції Європейської народної партії Манфред Вебер. Про це пише Reuters.

Лондон ─ це світовий фінансовий центр, лідер з торгівлі єврооблігаціями, валютного обміну, виведення ф'ючерсних угод і страхування. Цю роль Європейський центробанк безуспішно намагався перетягнути на себе два роки тому.

Однак із початком Brexit провідна роль Лондона в фінансових операціях, пов’язаних із євро, слабшає.

«Люди очікують, що весь бізнес, пов’язаний із євро, проводитиметься на європейській землі», ─ зазначив Вебер, союзник канцлера Німеччини Ангели Меркель, на саміті Європейської народної партії на Мальті. Депутат заявив, що після Brexit євробізнес не зможе залишатися в Лондоні.

Він додав, що блок повинен захищати інтереси таких фінансових центрів ЄС, як Париж, Франкфурт, Дублін і Амстердам.

«Великобританія, після того як вийде з Європейського союзу, стане країною третього світу. І вже почалося змагання, хто від цього виявиться у виграші. Лондон не одержить від цього жодних переваг. У результаті він виявиться у програші. Мені шкода. Повинен повторити, мені шкода, що все це виявилося на столі перед нами, але так вирішили британські виборці».

У середу Європарламент повинен проголосувати з приводу резолюції стосовно переговорів щодо виходу Великобританії зі складу ЄС.

Нагадаємо, 29 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей офіційно повідомила Європейському союзу про вихід країни з блоку.

Як писав Mind раніше, Brexit м’яким не буде – схоже, Європа не збирається робити вихід із ЄС простим для Великобританії й ускладнить його максимально, щоб відбити бажання в інших країн залишити союз слідом за Британією.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло