Мости спалено: Тереза Мей офіційно запустила Brexit

Мости спалено: Тереза Мей офіційно запустила Brexit

Ангела Меркель відмовляється вести переговори про майбутнє партнерство з Великобританією

Мости спалено: Тереза Мей офіційно запустила Brexit
Тереза Мей
Фото Chatham House/flickr

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей сьогодні повідомила Європейський Союз про вихід країни з організації. Голова Європейської ради Дональд Туск отримав лист від Терези Мей, який офіційно запускає процедуру. З цього моменту Британія та ЄС можуть розпочинати дворічний процес переговорів щодо умов припинення виняткового 44-річного партнерства, повідомляють світові ЗМІ.

50 стаття Лісабонської угоди почала діяти. Brexit офіційно розпочався.

Ця заява ─ лише початок тривалого процесу переговорів про те, на яких же саме умовах відбудеться Brexit. Переговори триватимуть 2 роки.

Протягом 48 годин після прочитання листа Дональд Туск надішле лідерам решти 27 держав-членів проект з основними принципами переговорів.

«Я сповнена шаленої рішучості укласти правильну угоду для кожної окремої людини в цій країні», ─ сказала Тереза Мей.

При цьому The Guardian повідомляє про перші непорозуміння: Ангела Меркель відкидає ключову пропозицію Терези Мей домовитися одразу і про вихід з ЄС, і укласти нові угоди про майбутні відносини між Великобританією та Євросоюзом, в тому числі торговельні. Меркель наголошує, щоб на даному етапі говорити лише конкретно про те, як відбудеться вихід Великобританії зі спільноти. А вже після цього перейти до обговорення нових торговельних зв’язків.

Як писав Mind раніше, Brexit м’яким не буде – схоже, Європа не збирається робити вихід із ЄС простим для Великобританії й ускладнить його максимально, щоб відбити бажання в інших країн залишити союз слідом за Британією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло