ЄБРР хоче стати акціонером Ощадбанку (ОНОВЛЕНО)

ЄБРР хоче стати акціонером Ощадбанку (ОНОВЛЕНО)

Половина акцій держбанку має бути виставлена на продаж наступного року

Європейський банк реконструкції та розвитку планує купити пакет акцій Ощадбанку, який може виставити на продаж Міністерство фінансів. Про це в інтерв'ю Liga.net розповів керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж.

«З Ощадбанком стратегія зрозуміла. Планується, що на приватизацію виставлять приблизно 50% цього банку. Але великий план передбачає виведення банку на первинне розміщення, банк котируватиметься на біржі, стане зрозумілим і прозорим. У такому випадку нам це цікаво», – заявив Маліж.

Маліж також не став заперечувати, що ЄБРР за певних умов може стати акціонером інших держбанків.

«Це залежить від ситуації. До моменту, коли почнеться пошук інвестора для ПриватБанку, ми подивимося, яка буде мета, чи дотримуватиметься держава всіх зобов'язань, які вона на себе взяла», – підкреслив банкір.

ЄБРР також не виключає купівлю міноритарного пакета Укргазбанку.

Нагадаємо, Кабмін та ЄБРР домовилися про підготовку Ощадбанку до часткової приватизації у 2018 році.

Однак наразі регулятор пропонує відмовитися від ідеї приватизації Укрексімбанку. Про це йдеться в оновленому варіанті «Стратегії розвитку держбанків у рамках комплексної програми розвитку фінансового сектора України до 2020 року», повідомляє видання FinClub. Відповідно до документу, 100% акцій «Укрексіму» мають залишитися у власності держави, а сам банк стане спеціалізованим корпоративним – з акцентом на експортно-імпортних операціях і кредитуванні українських компаній, що працюють за кордоном. Банк має відмовитися від роздрібного бізнесу та «передати» його в інші банки, як і більшість своїх відділень.

До кінця поточного року НБУ пропонує провести передпродажну підготовку Укргазбанку. «Продаж 100% частки стратегічному інвесторові до кінця 2018 року», – йдеться в рекомендаціях регулятора.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло