Банки

Укргазбанк

Укргазбанк
Бенефіціари:
Україна - 94.94%
Голова правління:
Андрій Кравець

«Укргазбанк» – державний банк, що фінансує альтернативну енергетику, енергоощадні технології та захист довкілля. Входить до переліку системно важливих банків.

В рейтингу життєздатності Mind банк займає 15 місце.

За розмірами активів  «Украгазбанк» посідає 5 місце серед українських банків.

З початку активної фази війни банк активно здійснював кредитування підприємств критичної інфраструктури та сільгоспвиробників, а також фінансування критичного імпорту, що призвело до зростання кредитного портфеля.
В 2022 Укргазбанк завчасно сплатив податки до держбюджету для підтримки обороноздатності, економіки та відбудови зруйнованої інфраструктури країни.

За три квартали 2022 року банк задекларував збитки на суму 3,36 млрд доларів та увійшов в трійку найзбитковіших. За аналогічний період в 2021 прибуток банку складав 1748 млн грн.

Фонд розвитку підприємництва та АБ «Укргазбанк» підписали кредитну угоду на 150 млн грн у межах проєкту «Рефінансування енергоефективних інвестицій МСП України через фінансовий сектор». За умовами угоди банк розглядатиме та оцінюватиме інвестиційні проєкти малого та середнього бізнесу у сфері енергозбереження та  енергозабезпечення, та фінансуватиме їх. Проєкт фінансується урядом Німеччини через Німецький банк розвитку KfW відповідно до Угоди про кредит та грант, укладеної з Міністерством фінансів України та Фондом розвитку підприємництва.

14 грудня 2022 Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно заарештував заступника голови правління «Укргазбанку», підозрюваного у справі щодо розкрадання коштів банку Дениса Чернишова.

В січні 2033 «Укргазбанк» уперше оголосив дев?ять онлайн-аукціонів із продажу непрацюючих кредитів (NPL, Non-Performing Loans) майже на 700 млн грн у системі «Прозорро.Продажі».

Серед активів, які Укргазбанк планує продати – права іпотеки та застави, забезпечені вантажними та легковими авто, обладнанням, нежитловими приміщеннями, квартирами, готельним комплексом. Торги за цими лотам відбудуться на англійських аукціонах 14 лютого.

За даними рейтингової агенції Fitch довгостроковий кредитний рейтинг банку відповідає AA (ukr) за національною шкалою, а рівень кредитного рейтингу емітента B.

Рейтинг життєздатності
3.0      
Задовільний рівень життєздатності
Весь рейтинг банків
Бізнес-модель банку
Фінансовий аналіз
Рентабельність активів, % -4.18      
Рентабельність власного капіталу, % -73.83      
Миттєва ліквідність, % 10.12      
Адекватність капіталу, % 5.65      
Процентний спред, % 12.26      
Проблемні кредити, % 28.86      
Левередж, % 5.99      
Ризики власників      
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло