Ахметов переводить Придніпровську ТЕС на імпортне вугілля

Ахметов переводить Придніпровську ТЕС на імпортне вугілля

Підприємство зупинили сьогодні через нестачу вугілля

Придніпровська ТЕС зупинилася сьогодні, 5 квітня, через транспортну блокаду вугілля.

ДТЕК не сподівається на відновлення постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу і розпочав роботу з налагодження поставок імпортного вугілля. Найближча поставка можлива не раніше початку літа.

Про це Depo.Дніпро повідомили у прес-службі ДТЕК.

«На жаль, поставки проектного вугілля з Донбасу зупинені внаслідок блокади. Купувати імпортне вугілля з ПАР, Австралії – складно з логістичної точки зору. Крім того, таке паливо неможливо купити швидко. Період поставки – два місяці. Окреме питання – вартість палива», – пояснив Сергій Дегтяренко, директор ДТЕК Придніпровської ТЕС.

Відомо, що ДТЕК вже законтрактував суднову партію вугілля з Південноафриканської республіки.

«Пропозиції на імпортне вугілля, які відповідають вимогам якості, – розповідає Дегтяренко, – зараз у діапазоні $110-115 за тонну з доставкою на станцію».

Нагадаємо 10 березня через блокаду ОРДЛО енергетичний холдинг «ДТЕК Енерго» зупинив роботу шахт «Комсомолець», «Ровенькиантрацит» та «Свердловськантрацит». У минулому році ці шахти виробили третину від усього обсягу холдингу – 9 млн тонн вугілля.

Раніше Mind проаналізував розташування на мапі вугілльних шахт та транспортні схеми доставки вугілля на українські ТЕС. За висновками Mind роботу Придніпровської ТЕС варто було б перевести на газове вугілля, що видобувається на шахтах «Павлоградвугілля». Це б вирішило проблему з відсутністю антрациту, що раніше надходив з тимчасово непідконтрольних Україні територій ОРДЛО, та й значно скоротило б шлях доправлення вугільного палива на Придніпровську ТЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло