Ахметов переводить Придніпровську ТЕС на імпортне вугілля
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Ахметов переводить Придніпровську ТЕС на імпортне вугілля

Підприємство зупинили сьогодні через нестачу вугілля

Придніпровська ТЕС зупинилася сьогодні, 5 квітня, через транспортну блокаду вугілля.

ДТЕК не сподівається на відновлення постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу і розпочав роботу з налагодження поставок імпортного вугілля. Найближча поставка можлива не раніше початку літа.

Про це Depo.Дніпро повідомили у прес-службі ДТЕК.

«На жаль, поставки проектного вугілля з Донбасу зупинені внаслідок блокади. Купувати імпортне вугілля з ПАР, Австралії – складно з логістичної точки зору. Крім того, таке паливо неможливо купити швидко. Період поставки – два місяці. Окреме питання – вартість палива», – пояснив Сергій Дегтяренко, директор ДТЕК Придніпровської ТЕС.

Відомо, що ДТЕК вже законтрактував суднову партію вугілля з Південноафриканської республіки.

«Пропозиції на імпортне вугілля, які відповідають вимогам якості, – розповідає Дегтяренко, – зараз у діапазоні $110-115 за тонну з доставкою на станцію».

Нагадаємо 10 березня через блокаду ОРДЛО енергетичний холдинг «ДТЕК Енерго» зупинив роботу шахт «Комсомолець», «Ровенькиантрацит» та «Свердловськантрацит». У минулому році ці шахти виробили третину від усього обсягу холдингу – 9 млн тонн вугілля.

Раніше Mind проаналізував розташування на мапі вугілльних шахт та транспортні схеми доставки вугілля на українські ТЕС. За висновками Mind роботу Придніпровської ТЕС варто було б перевести на газове вугілля, що видобувається на шахтах «Павлоградвугілля». Це б вирішило проблему з відсутністю антрациту, що раніше надходив з тимчасово непідконтрольних Україні територій ОРДЛО, та й значно скоротило б шлях доправлення вугільного палива на Придніпровську ТЕС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло