ДАБІ наказала знести ЖК «Празький квартал-2»

ДАБІ наказала знести ЖК «Празький квартал-2»

Причина – грубе порушення всіх існуючих в Україні будівельних, санітарних, пожежних та інших норм, що регулюють містобудівну діяльність

ДАБІ наказала знести ЖК «Празький квартал-2»
ЖК «Празький квартал-2»
Фото prazhsky.com.ua

Державна архітектурно-будівельна інспекція України в Київській області вимагає до 23 травня 2017 року знести всі зведені об'єкти житлового комплексу «Празький квартал-2» (Петропавлівська Борщагівка) і повернути земельну ділянку, на якій будувався цей комплекс, у початковий стан.

Згідно з документом, розпорядження видано на ім'я К....К.М., що, на думку експертів, означає ім'я замовника будівництва комплексу, а також одного з кінцевих бенефіціарів генерального підрядника – ТОВ «Будівельна Девелоперська Компанія» (BD Holding) – Костянтина Кукси.

Причина цього рішення регулятора – грубе порушення всіх існуючих в Україні будівельних, санітарних, пожежних та інших норм, що регулюють містобудівну діяльність. Зокрема, забудовник рік тому почав будівельні роботи, штучно занизивши категорію складності з п'ятої до третьої, без проведення громадських слухань завищив дозволену в сільській місцевості поверховість з 4 до 10 поверхів, у 7,5 рази завищив допустиму щільність населення, не провів екологічну експертизу (роботи ведуться на території сміттєзвалища), а відстань від висоток до приватних домоволодінь становить лише декілька метрів. У разі невиконання забудовником вимог припису ДАБІ має намір звернутися до суду з позовом про примусове знесення самовільно збудованого об'єкта.

На ділянці площею 2,5 га, що є законсервованим полігоном промислових відходів заводу «Електронмаш», BD Holding планував звести сім висотних будинків (10 поверхів плюс цоколь), в яких було заплановано розмістити 1093 квартири за повної відсутності підземних паркінгів і мізерною наявністю наземних паркомісць.

На думку місцевих жителів, введення в експлуатацію цього комплексу призведе до транспортного колапсу, оскільки навіть зараз виїхати або в'їхати на Петропавлівську Борщагівку в годину пік проблематично через затори. «Якщо припустити, що у власника кожної квартири «Празького кварталу-2» буде «Ланос», і ці авто розмістити бампер до бампера, колона розтягнеться на 4,6 км, тобто від будівлі сільради Петропавлівської Борщагівки до ст. м. «Житомирська». Але нових доріг немає і їх будівництво не заплановано. Не дивно, що жителі села ведуть правову боротьбу з цілою низкою будівельних об'єктів, двом з яких вже видано приписи на знесення, а ще один – заарештований», – розповів житель села Олександр Рубанов.

У приймальні голови ДАБІ в Київській області Олександра Коломийця, куди звернувся Mind з проханням прокоментувати це рішення інспекції, запропонували записатися на прийом на 18 квітня або надіслати офіційний запит поштою. Також виданню не вдалося зв'язатися і з першим заступником ДАБІ України Валерієм Філончуком, який займається даним питанням: у його приймальні пообіцяли лише передати питання журналіста. Мобільний телефон юриста BD Holding Максима Татарова також не відповідав. Але, за словами юриста Олександра Дядюка, що представляє в судових процесах проти BD Holding інтереси жителів Петропавлівської та Софіївської Борщагівки, «швидше за все забудовник оскаржуватиме дане розпорядження в суді».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло