Правда чи фейк? Google вводить нову позначку для новин

Правда чи фейк? Google вводить нову позначку для новин

Відтепер відстежувати фейкові новини стане простіше

Правда чи фейк? Google вводить нову позначку для новин
фото Google

Компанія Google вводить функцію фактчекінгу в стічці новин Google News. Тепер новина, пройшовши перевірку на правдивість викладених фактів, матиме спеціальну позначку «правда», «неправда» чи «переважно правда». Про це повідомила Google на своєму офіційному сайті.

Ця функція раніше була доступна лише для деяких країн. Однак тепер у Google News на перевірених новинах чи статтях буде стояти мітка Fact Check. Для того, щоб обрати для перегляду категорію так званих «перевірених», виданням або каналам потрібно використовувати у своїх матеріалах розмітку Schema.org ClaimReview на конкретних сторінках.

У повідомленні наголошується, що лише ті, хто авторизований Google і хто визначений як авторитетне джерело, будуть мати право на Fact Check.

«Хоча результати фактчекінгу можуть не завжди збігатися, людям корисно робити власні обгрунтовані висновки», – йдеться у повідомленні компанії.

Нагадаємо, з грудня 2016 року у ФБ з’явилася нова функція: позначати матеріали як сумнівні з тим, щоб адміністрація перевірила їх достовірність. Біля підозрілого матеріалу ставиться позначка про його можливу фейковість.

Як повідомлялося, уряд Німеччини розробив законопроект, який погрожує соціальним медіа-гігантам штрафом у розмірі до 50 млн євро, якщо вони не зможуть видаляти образливі повідомлення негайно.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло