НАТО не визнає вибори у Південній Осетії

НАТО не визнає вибори у Південній Осетії

Альянс не визнає регіони Грузії – Абхазію та Південну Осетію – незалежними державами

Офіційний представник Північноатлантичного альянсу Оана Лунгеску заявила в понеділок, 10 квітня, що НАТО вважає незаконними вибори та референдум, що пройшли у Південній Осетії у неділю, 9 квітня. За підсумками обробки близько 90% бюлетенів перемогу там здобув спікер парламенту республіки Анатолій Бібілов.

«НАТО не визнає так звані президентські вибори і так званий референдум, проведені в грузинському регіоні Південна Осетія цієї неділі», – йдеться в комюніке прес-секретаря, поширеному прес-службою штаб-квартири організації в Брюсселі, передає «Інтерфакс».

За словами Лунгеску, «односторонні кроки по зміні назви або статусу регіону завдають шкоди зусиллям з пошуку надійного врегулювання ситуації в Грузії». Вона нагадала, що союзники по НАТО не визнають регіони Грузії – Абхазію та Південну Осетію – незалежними державами.

«Альянс вкотре заявляє про свою цілковиту підтримку суверенітету й територіальної цілісності Грузії у її міжнародних кордонах», – підкреслила Лунгеску.

Зазначимо, 28 березня почав діяти безвізовий режим між Грузією та Євросоюзом. Грузини отримали можливість без оформлення візи їздити до Європи. 

Безвізовий режим дозволяє грузинам перебувати на території країн ЄС, за винятком Ірландії та Великобританії, протягом 90 днів кожні півроку. Безвіз поширюється також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, які не входять до Євросоюзу, але є частиною Шенгенської зони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті