Суд повідомив, коли винесе рішення за позовом України проти Росії

Суд повідомив, коли винесе рішення за позовом України проти Росії

Гаазький трибунал анонсував рішення щодо обрання забезпечувальних заходів

19 квітня Міжнародний суд ООН винесе постанову про застосування тимчасових заходів за позовом України проти Росії. Про це повідомляє прес-служба суду на своїй сторінці в Twitter.

«Міжнародний суд ООН зачитає рішення у справі України проти Росії 19 квітня», ─ йдеться в повідомленні. Згідно з інформацією прес-служби, засідання суду відбудеться в Гаазі, Нідерланди, і почнеться о 15:00 за місцевим часом.

Йдеться про позов, поданий МЗС України в Міжнародний суд ООН в Гаазі 16 січня з приводу порушення РФ Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нагадаємо, з 6 березня в Гаазі тривали слухання справи Україна проти Росії. МЗС України доводила у позові, що Російська Федерація порушила дві міжнародні Конвенції.

Перша – про боротьбу з фінансуванням тероризму. Україна вважає, що це відбувається шляхом надання зброї та іншої допомоги незаконним формуванням «ДНР» та «ЛНР», які вчинили низку актів тероризму на території України.

Друга – щодо утисків прав людини в Криму. Україна стверджує, що РФ порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, порушуючи права неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, українців і кримських татар.

Україна вимагає засудити акти тероризму в Харкові і на Донбасі, включаючи збитий рейс MH17, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розмір яких у позові не вказано. Крім цього, суду пропонується притягнути до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, в підтримці тероризму.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло