Блокчейн – Україна переходить на прозору технологію зберігання даних
Угоду буде підписано сьогодні

Україна почала співпрацю з глобальною технологічною фірмою Bitfury Group для розміщення урядових даних на платформі за технологією блокчейн, гендиректор фірми описує цей проект як найбільший у своєму роді. Про це повідомляє Reuters.
Bitfury, блокчейн-компанія з офісами в Сполучених Штатах і за кордоном, надаватиме послуги в Україні, розповів в інтерв'ю генеральний директор Валерій Вавилов.
Ініціатива України перейти на технологію блокчейн підкреслює зростання тенденції серед урядів усе частіше користуватися цією технологією з метою покращення ефективності та підвищення прозорості.

Блокчейн ─ це структурована база даних, ланцюжок блоків транзакцій, які вперше виникли як основа функціонування цифрової валюти Bitcoin. Блокчейн став однією з ключових глобальних технологій в державному і приватному секторі, з огляду на його здатність постійно записувати і відстежувати активи чи угоди в усіх галузях промисловості.
Україна і Bitfury підпишуть меморандум про взаєморозуміння в четвер, сказав Вавилов.
За словами гендиректора Bitfury, хоча вартість проекту поки що не називається, однак це буде найбільша урядова угода з блокчейном, яка коли-небудь укладалася. Вона включає в себе переведення всіх електронних даних уряду України на блокчейн-платформи.
«Надійна урядова система, побудована на блокчейні, може зберегти мільярди доларів в активах і забезпечити значний соціально-економічний ефект в глобальному масштабі шляхом вирішення питання про необхідність прозорості та підзвітності», ─ сказав Вавілов.
Є й інші країни, які перейшли на блокчейн-програми, але ці проекти менші за масштабами ─ з участю одного чи двох секторів, таких, як право власності на землю і володіння нерухомістю. Це Швеція, Естонія і Грузія.
Угода України з Bitfury почнеться з пілотного проекту щодо впровадження блокчейну в такі галузі, як державні реєстри, громадські послуги, соціальне забезпечення, охорона здоров'я та енергетика, сказав Вавілов.
Після успішного впровадження пілотних програм блокчейн пошириться на всі галузі, в тому числі кібер-безпеку.
«Наша мета зрозуміла і амбітна ─ ми хочемо зробити Україну одним з лідерів світового блокчейну», ─ зазначив гендиректор Bitfury.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].