Блокчейн – Україна переходить на прозору технологію зберігання даних

Блокчейн – Україна переходить на прозору технологію зберігання даних

Угоду буде підписано сьогодні

Блокчейн – Україна переходить на прозору технологію зберігання даних
Фото pixabay.com

Україна почала співпрацю з глобальною технологічною фірмою Bitfury Group для розміщення урядових даних на платформі за технологією блокчейн, гендиректор фірми описує цей проект як найбільший у своєму роді. Про це повідомляє Reuters.

Bitfury, блокчейн-компанія з офісами в Сполучених Штатах і за кордоном, надаватиме послуги в Україні, розповів в інтерв'ю генеральний директор Валерій Вавилов.

Ініціатива України перейти на технологію блокчейн підкреслює зростання тенденції серед урядів усе частіше користуватися цією технологією з метою покращення ефективності та підвищення прозорості.

Україна переходить на прозору технологію зберігання даних – блокчейн

Блокчейн ─ це структурована база даних, ланцюжок блоків транзакцій, які вперше виникли як основа функціонування цифрової валюти Bitcoin. Блокчейн став однією з ключових глобальних технологій в державному і приватному секторі, з огляду на його здатність постійно записувати і відстежувати активи чи угоди в усіх галузях промисловості.

Україна і Bitfury підпишуть меморандум про взаєморозуміння в четвер, сказав Вавилов.

За словами гендиректора Bitfury, хоча вартість проекту поки що не називається, однак це буде найбільша урядова угода з блокчейном, яка коли-небудь укладалася. Вона включає в себе переведення всіх електронних даних уряду України на блокчейн-платформи.

«Надійна урядова система, побудована на блокчейні, може зберегти мільярди доларів в активах і забезпечити значний соціально-економічний ефект в глобальному масштабі шляхом вирішення питання про необхідність прозорості та підзвітності», ─ сказав Вавілов.

Є й інші країни, які перейшли на блокчейн-програми, але ці проекти менші за масштабами ─ з участю одного чи двох секторів, таких, як право власності на землю і володіння нерухомістю. Це Швеція, Естонія і Грузія.

Угода України з Bitfury почнеться з пілотного проекту щодо впровадження блокчейну в такі галузі, як державні реєстри, громадські послуги, соціальне забезпечення, охорона здоров'я та енергетика, сказав Вавілов.

Після успішного впровадження пілотних програм блокчейн пошириться на всі галузі, в тому числі кібер-безпеку.

«Наша мета зрозуміла і амбітна ─ ми хочемо зробити Україну одним з лідерів світового блокчейну», ─ зазначив гендиректор Bitfury.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті