Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Банкам дозволили достроково погашати євробонди

Банкам дозволили достроково погашати євробонди

НБУ також збільшив імпортерам розмір передоплати без акредитивів

Нацбанк планує дозволити банкам достроково погашати кредити перед банками-нерезидентами з рейтингом не нижче «А», а також заборгованість за єврооблігаціями, повідомляє «Інтерфакс», посилаючись на слова голови НБУ Валерії Гонтаревої.

«Ми маємо також намір збільшити максимальний розмір передоплати за імпортними контрактами без застосування акредитивів ... Це не буде мати значного впливу на обсяг таких платежів», – сказала Гонтарева на прес-конференції у Києві в четвер, 13 квітня.

Гонтарева наголосила, що збільшення цього ліміту Нацбанком з $0,5 млн до $1 млн у вересні минулого року не відбилося на ринкові.

Заступник голови НБУ Олег Чурій уточнив пресі, що публікація цих рішень регулятора запланована на четвер, 13 квітня, проте наберуть чинності вони 14 квітня.

Такі кроки сприятимуть поліпшенню інвестклімату та полегшать діяльність підприємств-експортерів, що здійснюють імпорт для свого виробництва, переконана Гонтарева.

«На тлі сприятливої ситуації на валютному ринку, позитивних новин про успішне завершення третього перегляду програми EFF з МВФ і з урахуванням балансу ризиків правління вважає можливим продовжити лібералізацію валютного регулювання. Жоден такий крок не призведе до дестабілізації ситуації», – підкреслила вона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті