Банкам дозволили достроково погашати євробонди

Банкам дозволили достроково погашати євробонди

НБУ також збільшив імпортерам розмір передоплати без акредитивів

Нацбанк планує дозволити банкам достроково погашати кредити перед банками-нерезидентами з рейтингом не нижче «А», а також заборгованість за єврооблігаціями, повідомляє «Інтерфакс», посилаючись на слова голови НБУ Валерії Гонтаревої.

«Ми маємо також намір збільшити максимальний розмір передоплати за імпортними контрактами без застосування акредитивів ... Це не буде мати значного впливу на обсяг таких платежів», – сказала Гонтарева на прес-конференції у Києві в четвер, 13 квітня.

Гонтарева наголосила, що збільшення цього ліміту Нацбанком з $0,5 млн до $1 млн у вересні минулого року не відбилося на ринкові.

Заступник голови НБУ Олег Чурій уточнив пресі, що публікація цих рішень регулятора запланована на четвер, 13 квітня, проте наберуть чинності вони 14 квітня.

Такі кроки сприятимуть поліпшенню інвестклімату та полегшать діяльність підприємств-експортерів, що здійснюють імпорт для свого виробництва, переконана Гонтарева.

«На тлі сприятливої ситуації на валютному ринку, позитивних новин про успішне завершення третього перегляду програми EFF з МВФ і з урахуванням балансу ризиків правління вважає можливим продовжити лібералізацію валютного регулювання. Жоден такий крок не призведе до дестабілізації ситуації», – підкреслила вона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло