Активи банку «Київська Русь» виводились через схемне кредитування, сміттєві ЦП та Meinl Bank

Активи банку «Київська Русь» виводились через схемне кредитування, сміттєві ЦП та Meinl Bank

Ринкова вартість активів банку становить 1,34 млрд грн

Активи з банку «Київська Русь» до введення тимчасової адміністрації виводились через схемне кредитування юросіб, придбання та/або прийняття у заставу за кредитами «сміттєвих» цінних паперів і через операції з Meinl Bank Aktiengesellschaft (Австрія).

Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті ФГВФО.

Згідно з інформацією Фонду, вартість активів банку «Київська Русь» «на папері» складала 5,63 млрд грн. Натомість, за даними незалежних ліцензованих оцінювачів, їхня ринкова вартість становить 1,34 млрд грн.

На коррахунку «Київської Русі» в Meinl Bank на день введення тимчасової адміністрації було $44,0 млн. Ці кошти у липні 2015-го були списані австрійським банком як виконання зобов‘язань та погашення боргу компанії-нерезидента.

У структурі активів «Київської Русі» 80,7% – це кредити балансовою вартістю (тобто «на папері») 4,54 млрд грн. За результатами незалежної оцінки ринкова вартість кредитного портфелю майже уп’ятеро менша та становить 0,93 млрд грн.

Будь-якого майна, на яке банку можна було б звернути стягнення та погасити кредитну заборгованість, у таких підприємств немає, а у заставі – «сміттєві» цінні папери.

У той же час 8,3% балансової вартості активів банку «Київська Русь» – це цінні папери з портфелю банку. У бухгалтерських документах їхня вартість вказувалась на рівні 0,47 млрд грн, а згідно даних незалежної оцінки, ринкова вартість визначена на рівні 0,0001 млрд грн.

За виявленими фактами маніпуляцій із активами Фонд направив заяви до правоохоронних органів задля відкриття кримінального провадження.

Зазначається, що у власність банку силами Фонду гарантування вкладів вдалося повернути кредитні активи банку «Київська Русь» на загальну суму близько 0,14 млрд грн, а також практично усі основні засоби, що були протиправно відчужені колишнім керівництвом банку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті