ДАБІ вимагає знести ЖК «Ехо парк»

ДАБІ вимагає знести ЖК «Ехо парк»

Забудовник – BD Holding – повинен знести вже зведений 10-поверховий будинок

Державна архітектурно-будівельна інспекція України у Київській області вимагає до 27 травня привести земельну ділянку за адресою Велика Кільцева, 9 (Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка) у первинний стан. Це означає, що забудовник даної ділянки – ТОВ «Будівельна Девелоперська Компанія» (BD Holding) – повинен знести вже зведений на ній 10-поверховий будинок, який є частиною запланованого до будівництва житлового комплексу «Ехо парк». У разі невиконання цього припису інспекція має намір звернутися до суду з вимогою примусово знести самовільно побудований об'єкт.

Припис інспектора ДАБІ Олександра Зброцкого видано на ім'я власника земельної ділянки та замовника будівництва А *** С.А., що, очевидно, означає ініціали одного з кінцевих бенефіціарів BD Holding Сергія Алейникова. Проект житлового комплексу «Ехо парк» включає 10 багатоквартирних будинків, які планувалося звести на території Вумівського лісу, висадженого близько 50 років тому в якості природного захисту жителів Петропавлівської Борщагівки від шкідливого впливу заводу «Електронмаш» і Великої Кільцевої дороги.

Згідно з Генпланом села Петропавлівська Борщагівка, який за позовом місцевих жителів був скасований Київським окружним адміністративним судом (Київський апеляційний суд підтримав це рішення, а Вищий касаційний суд повернув справу на повторний розгляд), територія Вумівського лісу була названа сіножаттю, 50-річні дерева передбачалося знищити, а на їх місці звести 13 будинків висотою від 10 до 18 поверхів, 10 з яких входили до комплексу «Ехо парк».

На офіційному сайті компанії BD Holding стверджується, що «Київський окружний адміністративний суд 7 квітня розглянув та задовольнив клопотання замовника будівництва житлового комплексу Echo park, зупинивши дії рішень Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області».

Однак правозахисник, який представляє в судах інтереси жителів Петропавлівської та Софіївської Борщагівки Олександр Дядюк в інтерв'ю Mind спростував це твердження: «У цьому рішенні йдеться про розпорядження, видане ДАБІ ще 23 грудня 2016 року із вимогою зупинити будівництво, а також про відкликання ДАБІ декларацій на початок будівельних робіт, виданий 29 грудня того ж року. Припис на знесення у судовому порядку не оскаржено».

Раніше ДАБІ видала припис на знесення іншого незаконно споруджуваного об'єкта BD Holding – житлового комплексу «Празький квартал-2». Місцеві жителі, що мешкають поряд з будівництвами, домагалися зупинки будівництва протягом останнього року, регулярно звертаючись як до ДАБІ та її регіонального підрозділу в Київській області, так і до суду. Однак забудовник наполегливо ігнорував вимоги жителів і навіть приписи контролюючого органу щодо припинення будівництва, практично цілодобово ведучи будівельні роботи. А місцеві активісти неодноразово отримували по телефону погрози фізичної розправи, які за дивним збігом обставин збігалися з підпалами їхніх автомобілів і спробами підпалів будинків.

«Тільки протягом останніх двох місяців поліцією було зафіксовано три підпали. Зокрема, невідомі спалили автомобіль юриста Олександра Дядюка, закинули коктейлі Молотова у двір жителя Софіївської Борщагівки Олександра Сенчугова, а пару днів тому спалили мікроавтобус, що належить моїй родині, – повідомила Mind місцева журналістка і активіст, що бореться проти знищення Вумівського лісу, Валентина Аксьонова. – Однак правоохоронні органи, куди звертаються потерпілі, не діють, що провокує паліїв на нові злочини».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті