Вчені знайшли інопланетне життя у Сонячній системі

Вчені знайшли інопланетне життя у Сонячній системі

Супутники Юпітера та Сатурна вкриті придатними для життя океанами

Вчені знайшли інопланетне життя у Сонячній системі
Фото NASA

Вчені Американського аерокосмічного агентства (NASA) заявляють, що їм вдалося виявити на супутниках Юпітера і Сатурна умови, які можуть бути придатними для існування живих організмів. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті NASA. Напередодні астрономи провели прес-конференцію.

Зокрема, астрономам вдалося виявити на супутниках Європі й Енцеладі цілі океани, які, ймовірно, ховаються під крижаним покровом. Відкриття вдалося зробити за допомогою космічного телескопа Hubble і зонда Cassini.

Енцелада, супутник Сатурна. На південному полюсі супутника шар льоду значно тонший, ніж в інших частинах Енцелада, і там утворилися тріщини, крізь які періодично відбуваються викиди океанічної води. Завдяки її захопленню зондом під час чергового зближення вдалося отримати інформацію про її склад.

Вчені дійшли висновку, що на Енцеладі в результаті гідротермальних процесів на дні його океану утворюється велика кількість водню. Якщо там є мікроби, то вони можуть використовувати його як джерело енергії. Вчені порівнюють цей хімічний процес із синтезом метану, що відбувався в древніх океанах Землі і служив джерелом енергії для перших земних видів життя.

Європа, супутник Юпітера. Тут вченим вдалося помітити викиди води з-під крижаної шапки, якою покритий океан. Спостереження показують викид у тому ж місці, де його вже спостерігали кілька років тому. Це важливо, оскільки це найтепліша область Європи, а значить, викид не випадковість, а «особливість» цього регіону: значить, у крижаному покриві є проломи.

За словами Брітні Шмідт, яка очолює дослідження Європи, це вкрай важливе відкриття, оскільки тепер вчені знають, за якою областю поверхні варто спостерігати, щоб більше дізнатися про океан Європи.

Отже, під крижаною шапкою Європи криється океан, що вміщує більше води, ніж всі земні моря разом узяті. І цей океан досить теплий і солоний, а також має виходи на поверхню ─ тобто є умови для виникнення життя, подібні до земних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло