Суддя Печерського райсуду блокує можливість апеляції щодо захисту голови DV Банку

Суддя Печерського райсуду блокує можливість апеляції щодо захисту голови DV Банку

Суддя не змогла зачитати текст власного рішення

Печерський районний суд Києва минулого тижня, 14 квітня, відправив під варту на два місяці голову правління DV Банку Сергія Горбачевського. Про це повідомили Mind у DV Банку.

Рішення винесла суддя Бортницька Віта Вікторівна за клопотанням слідчого І. Дацьо, в якому зазначалося, що банкір здійснював тиск на А.Асеєву і А.Мехеду а також ліквідатора ПАТ «Інтеграл Банк» Олега Андронова, публікуючи у Facebook інформацію про їхні неправдиві свідчення з фотографіями. Керівники Інтеграл Банку розцінили такі пости як прямі загрози їхньому життю.

В той же час низка ЗМІ звернули увагу, що проти А.Асеєвої відкрито вже дві кримінальні справи щодо «помилкових показань». При розгляді клопотання суддя Печерського суду Бортницька, яка, до речі, у 2013 році активно розглядала справи проти учасників Автомайдану, не врахувала вказані кримінальні справи, але при цьому взяла до уваги практично нечитабельну копію зі сторінки у соцмережі, не перевіряючи автентичність поста.

«Це надзвичайно небезпечний прецедент. Фактично, будь-яку людину у нашій країні можна заарештувати за пост в соціальних мережах. Суддя навіть не спробувала розібратися, а чи був такий пост, чи несе він загрозу «лжесвідкам», проти яких вже відкрито кримінальне провадження? Це сигнал не тільки звичайним громадянам, а й засобам масової інформації, адже часто соціальні мережі залишаються єдиним каналом для об'єктивного інформування громадськості про те, що відбувається», – прокоментував це рішення адвокат Денис Стадник, наголошують у прес-службі DV Банку.

Як повідомили у прес-службі банку, за останні півроку було проведено кілька обшуків, в результаті яких не було виявлено ніяких порушень законодавства. У DV Банку наголошують, що протягом останнього року здійснюється спроба його рейдерського захоплення.

У середу, 19 квітня, суддя Печерського райсуду Бортницька не змогла зачитати повний текст свого рішення, винесеного 14 квітня відносно голови правління DV Банку Сергія Горбачевського.

Спричинила це, за словами Бортницької, поломка її особистого комп'ютера, де був збережений текст рішення. Суддя перенесла засідання на 15:15, можливо, сподіваючись, що до того часу її комп'ютер вдасться полагодити.

Водночас слід наголосити, що таким чином Бортницька грубо порушує процесуальне право, До того ж, по суті, суддя позбавляє Горбачевського права на подачу апеляційної заяви, термін якої спливає саме сьогодні, 19 квітня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло