Toyota продаватиме Китаю найекологічніший у світі автомобіль

Toyota продаватиме Китаю найекологічніший у світі автомобіль

Електродвигун машини замість вихлопів виділяє воду

Toyota продаватиме Китаю найекологічніший у світі автомобіль
фото Toyota Motor Corporation

У Китаї у жовтні розпочнеться тестування першого в світі автомобіля на водневих паливних елементах Toyota Mirai, для того щоб визначити можливості їх продажу. Керівник китайського філіалу японського концерну, Хіроджи Ониші, говорить про спорудження водневої заправної станції в місті Чанша в східній Цзянсу перед проведенням випробувань.

Про це повідомляє Reuters.

Mirai (в перекладі з японської «майбутнє») – це 4-місний седан, представлений у 2014 році.  Перший рік продавався лише на внутрішньому ринку Японії, у 2015-му тестова партія була розкуплена у США за декілька днів. Загалом з січня 2016-го по лютий цього року у світі було продано 3000 одиниць.

Унікальна силова установка Mirai TFCS (Toyota Fuel Cell System) включає в себе електродвигун, який живиться за рахунок спалюванню водню, тобто його взаємодії із киснем в паливних елементах, а замість викидів виділяє звичайну воду.  За свою екологічність – отримав титул найбільш «зеленого» автомобілю на Міжнародній виставці у Нью-Йорку 2016 року.  Має потужність у 155 кінських сил, а на повному баку можна проїхати до 500 км.

Як повідомляє офіційний сайт автоконцерну Toyota, генеральний менеджер Білл Фейт зазначив: «Так, як гібридний Prius змінив світ 20 років тому, сьогодні вже водневий Mirai змінює історію автопрому».

Нагадаємо, Hyundai Motor Co і Kia Motors Corp заявили, що планують відкликати майже 1,5 млн автомобілів у США та Південній Кореї через проблеми з двигунами, які могли заглохнути в будь-який момент. Обидва автовиробники зазнають збитків по $220 млн кожен.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті