Торгівля вимираючими тваринами приносить $19 млрд доходу щороку
Майже половина об'єктів дикої природи ЮНЕСКО під загрозою

Як повідомляє Всесвітній фонд дикої природи (WWF) в опублікованому на днях звіті, рідкісні види тварин і рослин опинилися під загрозою через браконьєрство, незаконну вирубку лісів і рибальство. Про це повідомляє ВВС.
На території майже половини з 200 об'єктів, визнаних світовою спадщиною ЮНЕСКО, процвітає браконьєрство, повідомляють в організації.
Тварини, яким найбільше загрожують злочини проти природи, це дикі породи, які зустрічаються виключно в нетронутих людиною лісах – а їх залишається все менше. Яванські носороги і дикі тигри теж можуть зникнути.
WWF досліджував ті види тварин і рослин, які охороняються Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.

ЮНЕСКО визначила близько 200 об'єктів світової спадщини, які, на думку організації, мають міжнародне значення і повинні охоронятися краще.
Автори дослідження виявили, що на території 45% об'єктів світової спадщини тварини і рослини стають об'єктами браконьєрства.
При цьому на згаданих територіях, де замість посиленої охорони процвітає браконьєрство, живуть тварини, які знаходяться під загрозою вимирання. Наприклад, Національний парк Уджунг Кулон в Індонезії є останнім притулком яванських носорогів.
У Дельта Окаванго в Ботсвані живе майже третина з усіх африканських носорогів, які ще залишилися в світі.
У період з 1970 по 2012 роки чисельність видів дикої природи зменшилася в середньому майже на 60%.
За даними звіту WWF, масштаби знищення дикої природи вже не розцінюються як лише періодичне незаконне рибальство чи вирубування лісу, а набули по-справжньому катастрофічних і незворотніх масштабів.
Нелегальна торгівля рослинами і тваринами оцінюється в $19 млрд на рік, а неліцензована торгівля деревиною стала причиною винищення 90% тропічних лісів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].