Торгівля вимираючими тваринами приносить $19 млрд доходу щороку

Торгівля вимираючими тваринами приносить $19 млрд доходу щороку

Майже половина об'єктів дикої природи ЮНЕСКО під загрозою

Торгівля вимираючими тваринами приносить $19 млрд доходу щороку
фото MICHEL GUNTHER / WWF

Як повідомляє Всесвітній фонд дикої природи (WWF) в опублікованому на днях звіті, рідкісні види тварин і рослин опинилися під загрозою через браконьєрство, незаконну вирубку лісів і рибальство. Про це повідомляє ВВС.

На території майже половини з 200 об'єктів, визнаних світовою спадщиною ЮНЕСКО, процвітає браконьєрство, повідомляють в організації.

Тварини, яким найбільше загрожують злочини проти природи, це дикі породи, які зустрічаються виключно в нетронутих людиною лісах – а їх залишається все менше. Яванські носороги і дикі тигри теж можуть зникнути.

WWF досліджував ті види тварин і рослин, які охороняються Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.

Торгівля вимираючими тваринами приносить $19 млрд доходу щороку
фото DR

ЮНЕСКО визначила близько 200 об'єктів світової спадщини, які, на думку організації, мають міжнародне значення і повинні охоронятися краще.

Автори дослідження виявили, що на території 45% об'єктів світової спадщини тварини і рослини стають об'єктами браконьєрства.

При цьому на згаданих територіях, де замість посиленої охорони процвітає браконьєрство, живуть тварини, які знаходяться під загрозою вимирання. Наприклад, Національний парк Уджунг Кулон в Індонезії є останнім притулком яванських носорогів.

У Дельта Окаванго в Ботсвані живе майже третина з усіх африканських носорогів, які ще залишилися в світі.

У період з 1970 по 2012 роки чисельність видів дикої природи зменшилася в середньому майже на 60%.

За даними звіту WWF, масштаби знищення дикої природи вже не розцінюються як лише періодичне незаконне рибальство чи вирубування лісу, а набули по-справжньому катастрофічних і незворотніх масштабів.

Нелегальна торгівля рослинами і тваринами оцінюється в $19 млрд на рік, а неліцензована торгівля деревиною стала причиною винищення 90% тропічних лісів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті