У МЗС РФ рішення суду в Гаазі перекрутили на свою користь

У МЗС РФ рішення суду в Гаазі перекрутили на свою користь

Відомство маніпулює окремими фактами, не наводячи повної картини

МЗС Російської Федерації оприлюднило заяву, в якій схвально відгукнулося про рішення Міжнародного суду ООН за позовом України. Заяву опубліковано на сторінці відомства у Facebook.

«Суд без голосування визнав, що претензії України до Росії безпідставні і, відповідно, умови для застосування запобіжних заходів відсутні», ─ написано в повідомленні.

Російське зовнішньополітичне відомство також заявило, що суд закликав сторони працювати над повним виконанням Мінських домовленостей, визнавши при цьому, що ці домовленості були підписані, зокрема, представниками так званих ДНР і ЛНР, і що Україна нібито цей факт «намагається заперечувати».

«Важливо, що Суд зайняв принципову позицію та не підтримав заяви про нібито агресію, що має місце, окупацію, або про статус Криму як такі, що не відносяться до суті розгляду», ─ заявили в МЗС РФ.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН відхилив скарги України за однією з конвенцій – щодо боротьби з фінансуванням тероризму. Суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії стосовно порушення цієї конвенції, заявивши, що умови для запровадження таких заходів є недостатніми.

Однак за другою конвенцією винесено рішення на користь України: суд погодився на запровадження запобіжних заходів для захисту національних меншин у Криму. Суд зобов'язав Росію: утриматися від порушення прав кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу; забезпечити поновлення освіти українською.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті