Аеропорт «Київ» призупинив діалог із лоукостером Ryanair

Аеропорт «Київ» призупинив діалог із лоукостером Ryanair

Авіаквитків за низькими цінами ще доведеться почекати

Аеропорт «Київ» призупинив діалог із лоукостером Ryanair
фото Ryanair

Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) тимчасово призупинив діалог із найбільшим європейським лоукостером компанією Ryanair. Причиною стала невідповідність цінових вимог авіакомпанії до можливостей аеропорту.

Про це «Українським Новинам» повідомив голова ради директорів аеропорту «Київ» Денис Костржевський.

«На цьому етапі аеропорт «Київ» тимчасово призупинив діалог із Ryanair, тому що цінові очікування, які висловлювала авіакомпанія, абсолютно не збігаються з нашими можливостями», ─ заявив він, додавши, що переговори – процес тривалий, і конструктивний діалог ще може відновитися.

Ryanair, за словами Костржевського, хотів, щоб аеропорт знизив аеропортовий збір у середньому на 60-80%. При цьому в Україні цей збір є регульованим тарифом, у який входить вартість палива, опалення, зарплата персоналу, і низка інших витратних статей, і цей збір аеропорт змушений погоджувати з профільним регулятором, Міністерством інфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

«Подумайте, як можна надати 80% чи навіть 50% знижку від цієї ціни, якщо рентабельності в ній закладено всього близько 10%. Це економічно невигідно. Відповідно, висловлені компанією Ryanair очікування щодо знижки на обслуговування в аеропорту докорінно не збігаються з нашою економічною моделлю роботи аеропорту. Тому ми і призупинили переговори», ─ підкреслив Костржевський.

Компанія Ryanair часто отримує такі низькі ціни в аеропортах Європи, але там є державні дотації для аеропортів, а в Україні їх немає.

Як повідомлялося раніше, найбільший європейський лоукостер компанія Ryanair має намір відкрити рейс «Львів – Берлін» у вересні.

Також компанія розглядає можливість запустити рейси зі Львова в Італію та Іспанію в 2018 році.

Нагадаємо, гендиректор «Борисполя» Павло Рябікін повідомив, що черговий етап переговорів між лоукостером Ryanair і аеропортом Бориспіль щодо виконання рейсів компанії в «Бориспіль» відбудеться наприкінці квітня 2017 року.

Mind розбирався з правдивістю деяких популярних штампів навколо знаного лоукостера: чому Ryanair не платить аеропортових зборів, чому не працює з аеропортом без дотацій, чому зваблює низькими цінами, а потім поступово підвищує тарифи, і чи справді літає тільки у другорядні європейські аеропорти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті