Президентські вибори у Франції: офіційні результати екзит-полів

Президентські вибори у Франції: офіційні результати екзит-полів

Без сюрпризів: дані відображають результати попередніх соцопитувань

Президентські вибори у Франції: офіційні результати екзит-полів
інфографіка AFP
Twitter AFP

За результатами екзит-полів, про які повідомляє The Guardian, 23,7-24% французів віддали свої голоси за центриста й екс-міністра економіки Еммануеля Макрона і 21,7-22% проголосували за лідера «Національного фронту» Марін Ле Пен.

Таким чином, у разі підтвердження результатів екзит-полів виборчими бюлетенями у другий тур виборів, який відбудеться 7 травня, виходять лідер руху «Вперед!» Еммануель Макрон і голова ультраправої партії «Національний Фронт» Марін Ле Пен.

Консерватор, представник партії «Республіканці» і екс-прем'єр Франсуа Фійон та крайній лівий кандидат Жан-Люк Меланшон набрали однакову кількість голосів – 19,5 відсотка.

(оновлено) Франсуа Фійон закликав усіх своїх виборців голосувати в другому турі за Макрона й оголосив, що особисто він теж за нього гоосуватиме. «Національний фронт добре знаний своєю жорстокістю та нетолерантістю. Екстремізм може принести тільки біду нашій країні, – заявив Фійон. – Ми повинні вибрати те, що буде найкраще для Франції».

(оновлено) Президент Франції Франсуа Олланд привітав по телефону Еммануеля Макрона з виходом у другий тур президентських перегонів.

О 19.00 закрилася основна маса виборчих дільниць у Франції, у великих містах голосування було продовжено ще на 1 годину.

Дані екзит-полів дозволено оприлюднювати не раніше закриття останньої виборчої дільниці.

Міністерство внутрішніх справ Франції повідомило, що явка в першому турі виборів становила 69,42%. Там зазначили, що це менше, ніж у 2012 році, коли в першому турі взяли участь 70,59% виборців.

Охорону порядку під час голосування забезпечували 50 тисяч офіцерів і співробітників поліції та 7 000 військових.

Як повідомлялося, у Франції сьогодні пройшов перший тур президентських виборів. У країні зареєстровано 45,67 млн виборців, і ще 1,3 мільйона французів живуть за кордоном.

Вибори проходили на 66,5 тисячах дільниць. Соціологічні опитування За два дні до президентських виборів повідомлялося, що Макрон на 2% випереджає проросійську «подругу Путіна» Ле Пен.

Ці вибори вже назвали найбільш непередбаченими і напруженими за всю історію Франції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло