Рівняння з багатьма невідомими: перший тур французьких виборів стартував

Рівняння з багатьма невідомими: перший тур французьких виборів стартував

Два кандитати, які переможуть сьогодні, змагатимуться в другому турі

Рівняння з багатьма невідомими: перший тур французьких виборів стартував
фото Twitter Le Figaro\APF

У Франції сьогодні, 23 квітня, стартував перший тур президентських виборів. 47 мільйонів виборців обиратимуть майбутнє не лише своєї країни, а й багато в чому усього європейського континенту. Про це пише Reuters.

66,5 тисяч дільниць відкрилося о 8 ранку за місцевим часом, закриються вони о 19.00 (за Києвом це 20.00), однак у великих мегаполісах голосування буде продовжено на годину, тож результатів перших екзит-полів можна чекати близько 21.00 за київським часом. У країні зареєстровано 45,67 млн виборців, і ще 1,3 мільйона французів живуть за кордоном.

Соціологічні опитування дають чотирьом з 11 кандидатів реальні шанси пробитися до вирішального другого туру, який відбудеться 7 травня.

Згідно з останніми опитуванням, найбільше голосів у першому турі можуть зібрати незалежний кандидат, лідер руху «Вперед!» Еммануель Макрон (23-25%), лідер ультраправої партії «Національний Фронт» Марін Ле Пен (22-23%), представник консервативної партії «Республіканці» Франсуа Фійон (19-19,5%) та представник лівих Жан-Люк Меланшон (18,5-19,5%).

За два дні до президентських виборів повідомлялося, що Макрон на 2% випереджає проросійську «подругу Путіна» Ле Пен, однак інтрига зберігається на найвищому рівні. Ці вибори вже назвали найбільш непередбаченими і напруженими за всю історію Франції.

«Це не буде лише протистояння, як часто буває, правий-лівий. Це, по суті, боротьба двох світоглядів, ─ каже соціолог Джером Форкет. ─ Макрон позиціонує себе як прогресивний лідер проти консерватора, Ле Пен ─ як патріот проти глобаліста».

Фрасуа Фійон, маючи гарні шанси на перемогу, значно опустився в рейтингах після скандалу з працевлаштуванням його родичів: він виплачував своїй дружині Пенелопі та дітям сотні тисяч євро за 15 років на роботі, яку вони фактично не відвідували. Завдяки цьому дружина кандидата в президенти заробила 680 тисяч євро протягом цього часу. Фійону офіційно пред'явили звинувачення в розтраті державних коштів.

Шанси Ле Пен на перемогу не варто недооцінювати. Як писав Bloomberg, фермери та сільські жителі у Франції зараз переживають важкі часи. Більшість із них планують голосувати за «Народний фронт» Марін Ле Пен, оскільки її обіцянки про вихід Франції з Євросоюзу дають їм надію на покращення.

Фермери разом зі своїми сім’ями становлять 8% виборців. Жителі провінції загалом – це 20% виборців. Відсоток такий же, як у США, де на президентських виборах сільські жителі також стали однією з причин перемоги Дональда Трампа.

Редакція Mind слідкує за перебігом напружених французьких виборів у світових ЗМІ й оперативно повідомлятиме про перші результати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті