Співзасновник Google Ларрі Пейдж представив літаючу машину (ВІДЕО)

Співзасновник Google Ларрі Пейдж представив літаючу машину (ВІДЕО)

Літає поки що над водою, але має намір змінити майбутнє автопрому

Співзасновник Google Ларрі Пейдж представив літаючу машину (ВІДЕО)
фото офіційний сайт Kitty Hawk

Американська компанія Kitty Hawk, головний інвестор якої ─ співзасновник Google Ларрі Пейдж, показала перший прототип свого «літаючого автомобіля» Flyer. Про це пише CNN.

Називається літальний апарат Kitty Hawk Flyer, відео його дебютного польоту у понеділок з'явилося на YouTube.

Представлений прототип поки що не надто схожий на автомобіль, а швидше на гідроцикл з крилами. Пристрій працює на електроенергії і може злітати вгору вертикально тільки з поверхні води. Сідати він може поки що теж тільки на воду, тому підходить для використання над озерами або широкими ріками.

Одномісний транспорт важить близько 100 кг, він здатний розвивати швидкість до 25 миль за годину (40 км/год). Творці флаєра заявляють, що для його управління не потрібна льотна ліцензія, і обіцяють представити серійні зразки вже до кінця 2017 року. Ціну такого флаєра компанія поки що не називає.

Федеральна Адміністрація авіації вже дозволила польоти пристрою в місцях, де немає скупчення людей.

Фінальний варіант Flyer буде відрізнятися від прототипу, підкреслили в Kitty Hawk.

Про участь Ларрі Пейджа у стартапі з розробки літаючого транспортного засобу стало відомо ще наприкінці минулого року. За даними Bloomberg, в стартапах Kitty Hawk і Zee.Aero трудяться понад 150 людей, в ці проекти співзасновник Google інвестував понад $100 млн з власних коштів.

Себастьян Тран, генеральний директор Kitty Hawk і колишній виконавчий директор Google, який вів напрямок самокерованих автомобілів (з автопілотним управлінням), описав місію цього літаючого дива не більше й не менше як «змінити майбутнє в галузі особистого транспорту».

Нещодавно Mind повідомляв про успішне тестування літаючого електрокара Eagle VTOL з вертикальним злетом від німецької компанії Lilium. Зараз розробляється 5-місна версія, яка зможе використовуватися як таксі. Поїздка, точніше політ із Lilium Jet буде в 5 разів швидшим, ніж на авто, і значно ефективнішим у густонаселених містах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті