Російські хакери намагалися зламати сервери Макрона

Російські хакери намагалися зламати сервери Макрона

ГРУ РФ «не втручалося» у виборчий процес у Франції близько 160 разів

Російські хакери намагалися зламати сервери Макрона
фото Twitter Emmanuel Macron‏

На сервери президентської кампанії Еммануеля Макрона, лідера виборчих перегонів на даний момент, здійснювалися хакерські атаки з метою отримання секретної інформації.

Про це повідомив Феайк Хаквеборд, представник японської компанії Trend Micro, яка спеціалізується на антивірусному захисті, передає Reuters.

Хакери діяли з допомогою шкідливої програми, яку хотіли запустити через електронну пошту.

Мунір Маджоубі, який у виборчому штабі Макрона очолює ІТ-напрямок, повідомляє, що близько 160 хакерських атак було здійснено за останні кілька місяців, переважна більшість ─ у грудні 2016 року. Отримати якусь важливу інформацію, як стверджує Маджоубі, хакерам не вдалося.

За даними Trend Micro, атаки здійснювали хакери групи  Pawn Storm («Штурм пішаками»), яку пов'язують з Головним розвідувальним управлінням Росії. Група також має назви APT 28, Fancy Bear і підозрюється в атаках на сервери Демократичної партії в США.

Одним із свідчень кібератак на французького кандидата стало створення фейкового сайту для збору паролів співробітників виборчої кампанії Макрона, що працював упродовж кількох місяців.

Офіційно покищо нікого не звинувачено в кібератаках.

Дмитро Пєсков, речник Кремля, прокоментував цю інформацію у звичній манері:

«Які групи хакерів? Звідки? З Росії? Це нагадує мені звинувачення Вашингтона, які так і зависли в повітрі і не вселяють жодної довіри їх авторам», ─ заявив Пєсков.

Як повідомлялося напередодні, Міністр оборони Данії заявив, що група російських хакерів, яка організовувала атаки на сервери Демократичної партії в США, зламала й електронну пошту деяких працівників Міністерства оборони Данії.

Нагадаємо, згідно з остаточними результатами виборів у Франції лідер руху «Вперед» і колишній міністр економіки Франції Еммануель Макрон отримав 24,01% голосів виборців.

Лідер праворадикальної партії «Національний фронт» Марін Ле Пен ─ 21,30% голосів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло