НБУ: російські банки мають потенційних покупців на всіх «дочок» в Україні

НБУ: російські банки мають потенційних покупців на всіх «дочок» в Україні

За даними НБУ, інтерес до купівлі банків з російським капіталом на ринку є

За словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, наразі є потенційні покупці на два великі та два маленькі російські банки (Промінвестбанк, ВТБ, БМ Банк и VS Банк). Щоправда, офіційних повідомлень від жодного із них НБУ ще не отримував. Про це Рожкова повідомила в інтерв’ю порталу «Мінфін».

«Ми не виключаємо, що у разі неспроможності якогось із банків здійснити продаж, він може розрахуватися з клієнтами і добровільно здати ліцензію. Питання в тому, щоб у них вистачило ліквідних активів. У російських банків з цим все нормально», – підкреслила вона.

Заступник голови НБУ зазначила, що ВТБ Банк повністю виконав план докапіталізації, тоді як Промінвестбанк затвердить докапітілізацію на зборах акціонерів (на 12 млрд грн).

Також вона заявила, що НБУ досі не отримав повних пакетів документів на придбання Сбербанку.

«Поки подивимося на те, що є, плюс потрібно перевірити ділову репутацію інвесторів і все інше. Будемо зв'язуватися з латвійським регулятором, запитаємо дані щодо фінансового стану Norvik Banka. Взагалі на те, щоб здійснити всі перевірки, у нас є три місяці» , – резюмувала вона.

Нагадаємо, санкції НБУ проти п'яти дочірніх структур російських банків в Україні – Сбербанк, ВТБ, Промінвестбанк, ВіЕс-банк і Банк Москви (БМ-банк) – почали діяти 23 березня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті