САП: моніторинг декларацій топ-посадовців виявив близько 40 випадків незаконного збагачення

САП: моніторинг декларацій топ-посадовців виявив близько 40 випадків незаконного збагачення

За встановленою інформацією відкрито 39 проваджень

За словами керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, зараз на стадії досудового розслідування перебувають 39 проваджень за виявленими під час моніторингу декларацій топ-посадовців фактами ймовірного незаконного збагачення.

Про це посадовець написав на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, нещодавно НАБУ повідомило, що серед більш ніж 300 проваджень, які зараз розслідують детективи Бюро, 49 стосуються корупції на держпідприємствах.

За попередніми оцінками НАБУ, сумарні збитки, завдані цим підприємствам через кримінальні корупційні правопорушення, перевищують 20 млрд грн. Найбільш корумповані – компанії, що належать до паливно-енергетичного, аграрно-промислового, гірничо-металургійного комплексів, хімічної промисловості, транспортної галузі тощо.

Загалом детективи НАБУ та прокурори САП скерували до суду 24 справи стосовно діяльності держкомпаній. Сукупний розмір предмету злочину в цих справах перевищує 1,5 млрд грн.

Інформацію щодо проваджень Холодницький оприлюднив у контексті пояснення свого конфлікту з Олегом Ляшком.

«Сьогодні у нас непересічна подія – ціла парламентська фракція на чолі з народним депутатом влаштувала мені та прокурорам САП політичне шоу з єдиною метою – вчинити тиск на детективів та прокурорів у справі та відвернути увагу від фактів ймовірного незаконного збагачення», – зазначив Холодницький.

Водночас і сам Ляшко наміру навідатися до САП не приховував.

«Завтра на 11.00 ми всією фракцією йдемо до Спеціальної антикорупційної прокуратури. Візьмемо Холодницького за жабра і змусимо публічно розповісти, в чому мене звинувачують», – написав нардеп на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, нещодавно НАБУ викликало Олега Ляшка у рамках розслідування кримінальної справи стосовно його нібито незаконного збагачення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло