Порошенко: заблоковані на рахунках Януковича і його оточення $1,4 млрд надійшли у Держказначейство

Порошенко: заблоковані на рахунках Януковича і його оточення $1,4 млрд надійшли у Держказначейство

Гроші підуть в першу чергу на армію

Конфісковані кошти ($ 1,4 млрд) екс-президента України Віктора Януковича і його оточення вже зараховані на рахунки Державного казначейства України.

Про це сказав Петро Порошенко під час передачі військової техніки Державній прикордонній службі України в Києві, повідомляє «Інтерфакс».

«Я прибув сюди після доповіді генпрокурора і секретаря РНБО щодо того, що слідство завершено, прийняте рішення суду. Сьогодні в 00.00 воно набрало законної сили. Сьогодні була натиснута кнопка, і гроші з заблокованих рахунків зараховані на рахунки Держказначейства», – розповів президент.

Порошенко також звернувся до Верховної Ради із закликом внести відповідні зміни до держбюджету, щоб використати конфісковані у екс-президента Януковича і його оточення кошти для потреб Збройних сил України.

«Я звернувся до уряду і парламенту, щоб парламент прийняв відповідні зміни до державного бюджету. Першим пріоритетом використання цих грошей буде відновлення боєздатності українського війська, Збройних сил України, Національної гвардії, Службі безпеки України, Державної прикордонної служби України та Національної поліції», – повідомив він.

Президент уточнив, що кошти екс-президента мають піти на будівництво заводу з виробництва боєприпасів, закупівлю сучасних засобів радіоелектронної боротьби, сучасних дронів, а також на будівництво гуртожитків для військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, і будівництво готелів для військовослужбовців.

«Надзвичайно важливо, щоб частина коштів пішла на будівництво реабілітаційного центру для воїнів АТО, які постраждали під час російської агресії. Але також важливо, щоб частина цих коштів пішла на соціальний захист найменш захищених верств населення, при цьому так, щоб вони не були проїдені, а були вкладені в інфраструктуру і довгі роки працювали на народ», – резюмував Порошенко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті