Рахункова палата виявила багатомільярдні порушення за 2016 рік

Рахункова палата виявила багатомільярдні порушення за 2016 рік

Загалом було перевірено 314 млрд грн державних коштів

Рахункова палата виявила багатомільярдні порушення за 2016 рік
фото DT

Рахункова палата України оприлюднила звіт за 2016 рік, в якому вказала підсумки державного аудиту понад півсотні державних структур.

Зокрема, за результатами перевірки 644 державних об'єктів Рахункова палата виявила порушення і недоліки на загальну суму майже в 17 млрд гривень, про це вказано в оприлюднених даних відомства.

Минулого року загальний обсяг перевірених державних коштів перевищив 314 млрд грн. Як відзначають в Рахунковій палаті, об'єктами перевірки стали низка міністерств, судові структури, Антимонопольний комітет, Національний банк, Фонд держмайна, низка державних і комунальних підприємств та установ, Фонд гарантування вкладів, Пенсійний фонд, структури Державної фіскальної служби і Національної академії наук та ін.

Водночас у фінансовому звіті відомства зазначено, що витрати безпосередньо самої Рахункової палати за 2016 рік були в межах затвердженого кошторису і склали 82,414 млн грн.

Рахункова палата почала функціонувати в країні з 1997 року як постійно діючий орган зовнішнього державного фінансового контролю від імені парламенту, здійснюючи контроль за використанням коштів державного бюджету.

За цей час було перевірено майже 13,5 тисячі об’єктів та виявлено бюджетних правопорушень, неефективного використання коштів державного бюджету, а також порушень і недоліків при адмініструванні доходів державного бюджету на загальну суму майже 290 млрд гривень. Кожен аудитор у середньому щороку перевіряв близько 755 млн гривень державних коштів, при цьому кожним аудитором було встановлено порушень та недоліків при виконанні державного бюджету на суму 71 млн гривень, йдеться в офіційному звіті відомства.

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура на своїй сторінці у Facebook повідомляла, що направила до суду справу про махінації в Рахунковій палаті.

18 листопада 2016 року Солом'янський районний суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт голову відомства Романа Магута.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло