Президент підписав закон, який гарантує лікарням автономію

Президент підписав закон, який гарантує лікарням автономію

Невикористані кошти залишатимуться в закладах для поточних потреб

Президент підписав закон, який гарантує лікарням автономію
фото umantown.com

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я», повідомляє прес-служба президента на офіційному сайті глави держави.

Закон України № 2002-VІІІ, ухвалений Верховною Радою 6 квітня цього року, дозволяє реформувати систему охорони здоров’я України і надати державним та комунальним медичним закладам більшої самостійності для ефективного та своєчасного медичного обслуговування населення.

Зазначається, що згідно із текстом документа, заклади охорони здоров’я отримали можливість здобути фінансову та управлінську автономію у фінансових і матеріально-технічних пттаннях.

«При цьому, відповідно до ст. 49 Конституції України, існуюча мережа державних та комунальних закладів охорони здоров’я не буде скорочена, ці установи залишаться у державній та комунальній власності та не підлягатимуть приватизації», ─ йдеться у повідомленні.

Документом також встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я – державних та комунальних установ ─ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства; уточнено існуючу гарантію, що кошти, не використані закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) у поточному році, не будуть вилучатись та можуть бути використані на фінансування діяльності закладу (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази); урегульовано окремі питання, пов’язані з договорами про медичне обслуговування населення, які будуть укладатись відповідно до спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті