Порошенко: зарахування до держбюджету $1,1 млрд «коштів Януковича» зміцнить гривню

Порошенко: зарахування до держбюджету $1,1 млрд «коштів Януковича» зміцнить гривню

Після зарахування цих коштів ЗВР держави складатимуть $18,4 млрд

Президент Петро Порошенко на нараді за участі міністра фінансів Олександра Данилюка та голови Нацбанку Валерії Гонтаревої констатував, що на сьогодні завершена операція із зарахування $1,1 млрд на рахунки Держказначейства на виконання рішення суду, що набрало чинності.

Глава держави окремо наголосив, «що станом на зараз жодної скарги на це рішення не надійшло», повідомила прес-служба президента.

«Так званих власників, які засвідчили свої претензії на ці гроші, так і не з’явилось», – зауважив він.

За його словами, після зарахування цих коштів золотовалютні резерви держави складатимуть $18,4 млрд.

«Це укріплює фінансово-банківську систему, додає стабільності національній грошовій одиниці. Це буде сприяти інвестиційній привабливості української економіки», – підкреслив глава держави.

До того ж, окрім зарахованих на рахунки Держказначейства $1,1 млрд, додатково ще $200 млн у цінних паперах мають передати Міністерству фінансів. У відповідності з українським законодавством, на цю суму буде зменшено внутрішній борг держави.

Петро Порошенко також наголосив, що судові процеси триватимуть і надалі: «Ми чекаємо ще судових рішень про повернення вкрадених в українського народу грошей до держскарбниці».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті