Путін – Ердоган: знову дружба, однак економічні обмеження ще в силі
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Путін – Ердоган: знову дружба, однак економічні обмеження ще в силі

Політичні відносини між країнами відновилися, але з помідорами не все так просто

Путін – Ердоган: знову дружба, однак економічні обмеження ще в силі
Фото kremlin.ru

Президент РФ Володимир Путін на зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом у середу заявив, що відносини Росії з Туреччиною повністю відновилися після кризи, зумовленої обстрілом з боку Анкари російського військового літака поблизу сирійського кордону в 2015 році. Про це повідомляє Reuters.

Росія в той час відплатила Туреччині введенням економічних санкцій, Анкара пізніше вжила заходів, які ускладнили життя і для Москви.

На спільній прес-конференції після проведення переговорів з президентом Туреччини в південному російському курорті  м.Сочі Путін зазначив, що відносини повернулися до нормального стану й торгівля перестала падати.

«Наші двосторонні зв'язки пройшли випробування. Тепер процес їх відновлення завершено» ─ сказав Путін. ─ Ми повертаємося до нормальної співпраці і партнерства».

Путін заявив, що Росія запустить спільний інвестиційний фонд із Туреччиною коштами до $1 млрд, і додав, що Москва готова допомогти Туреччині покращити заходи безпеки на її туристичних курортах.

Однак, як передає Reuters, Путін повідомив, що російська заборона на імпорт турецьких помідорів залишиться, тому що «потрібен час, щоб скасувати її».

«Крім помідорів ми дійшли згоди з усіх питань. Ми хочемо, щоб турецькі помідори виявилися на російському ринку. Вони смачні і дешеві. І ці обмеження тимчасові», ─ сказав Ердоган. 

Путін також сказав, що візові обмеження з Туреччиною теж залишаються.

Зазначається, що ключовою темою переговорів стало питання Сирії. Ердоган перед виїздом у Сочі заявив, що пошук політичного рішення сирійської кризи є спільною ціллю Анкари і Москви.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло