Суд оголосив перерву до 18 травня в засіданні щодо держзради Януковича

Суд оголосив перерву до 18 травня в засіданні щодо держзради Януковича

Засідання тривало менше години

Суд оголосив перерву до 18 травня в засіданні щодо держзради Януковича
Фото УНIАН

Оболонський районний суд Києва близько 10-ї ранку 4 квітня почав розгляд справи щодо звинувачення у державній зраді колишнього президента Віктора Януковича. Під будівлею суду зібралися активісти, вимагаючи покарати Януковича.

Як передає «Інтерфакс», на засіданні були присутні два адвоката Януковича і двоє прокурорів. Сам підсудний до суду не з'явився.

Повідомляється, що у відповідь на клопотання адвокатів екс-президента головуючий суддя Оболонського районного суду м. Києва Владислав Дев'ятко відмовив захисту екс-президента України Віктора Януковича відкласти засідання у справі про державну зраду до винесення рішення апеляційного суду про зміну підсудності даної справи.

Втім, пізніше головуючий суддя Владислав Дев'ятко оголосив перерву в підготовчому засіданні у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича до 18 травня. Таке рішення суд прийняв після часткового задоволення клопотання захисту Януковича про організацію відеоконференції з ним.

Захисту попросив належним чином через Мін'юст Росії повідомити Януковича про участь у судовому засіданні. І суддя вирішив забезпечити право екс-президента на участь в суді шляхом дозволу його участі в підготовчому засіданні по відеоконференцзв'язку. Прокуратура висловила протест проти даного рішення, але суд залишився непохитним.

«Рішення судом прийнято, клопотання захисту задоволено частково. Захисту будуть надані можливості для проведення відеоконференцій обвинуваченого Януковича з Оболонським райсудом Києва. Дане рішення прийнято для реалізації сторонами, в тому числі обвинуваченим, своїх прав бути присутніми на судовому засіданні, як того вимагає Європейський суд з прав людини», – сказав суддя.

Зазначимо, адвокат екс-президента Віталій Сердюк недавно повідомив, що Віктор Янукович разом з адвокатами направив звернення до ЄСПЛ через порушення його права брати участь у судових засіданнях у справі про державну зраду і через нібито недопуск його до судових засідань. 

А 3 травня прес-секретар Януковича Юрій Кірасір через Facebook заявив, що Інтерпол зняв з розшуку колишнього президента Віктора Януковича та його сина Олександра. Він оприлюднив два документи ─ відповіді Інтерполу на запити, датовані 25.04.2017 р., в яких ідеться про те, що Віктор Янукович та Олександр Янукович не є суб’єктами розшуку Інтерполу і не перебувають у базі даних.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло