Туреччина знову дозволила імпорт російської пшениці

Туреччина знову дозволила імпорт російської пшениці

У відповідь Росія скасувала ембарго відносно турецьких контрагентів

Туреччина з 4 травня зняла обмеження на ввезення російської пшениці в рамках режиму переробки товарів всередині митної території. Про це заявив міністр економіки Туреччини Ніхат Зейбекчі, передає Інтерфакс.

За словами міністра, у відповідь «Росія скасувала ембарго відносно турецьких контрагентів».

Режим переробки товарів всередині митної території дозволяє турецьким компаніям закуповувати сировину і матеріали, а також проміжні товари без сплати митних зборів, якщо вони призначені для переробки всередині країни і подальшого експорту готової продукції.
Нагадаємо, 15 березня Туреччина призупинила видачу ліцензій на безмитні поставки деяких видів продовольства з Росії. Зокрема, мито для пшениці і кукурудзи в даний час складає 130%.

Водночас країна є другим після Єгипту покупцем російської пшениці. Так, за липень 2016 року – лютий 2017 року Туреччина закупила майже 2 млн тонн російської пшениці.

Втрати російських аграріїв від обмеження оцінили $1,3-1,5 млрд.

Такі заходи Туреччина зробила у відповідь на те, що Росія не зняла заборону на поставки турецьких томатів і огірків.

Нагадаємо, Президент РФ Володимир Путін на зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом 3 травня заявив, що відносини Росії з Туреччиною повністю відновилися після кризи, зумовленої обстрілом з боку Анкари російського військового літака поблизу сирійського кордону в 2015 році. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті