Економіка Британії сповільнюється під впливом Brexit

Економіка Британії сповільнюється під впливом Brexit

Тривожний показник – скорочення споживацької активності британців

Економіка Британії сповільнюється під впливом Brexit
Зниження показників у сфері послуг Великобританії
кард з сюжету Euronews

Червневі вибори можуть значно змінити хід переговорів щодо виходу з ЄС. Передвиборча кампанія у розпалі, і показники економічного зростання також ідуть в хід, повідомляє канал Euronews.

Темпи зростання економіки Великобританії значно сповільнилися з початку Brexit.

Минулого року річний приріст ВВП склав 1,8%, це найбільший показник в єврозоні після Німеччини.

2017-й не буде таким успішним для Британії. За даними управління національної статистики, у першому кварталі цього року зростання економіки становило лише 0,3%, це різкий спад після минулорічного зростання.

Настрожує те, що найбільший спад активності стався у сфері послуг, яка становить понад 2/3 британської економіки: в останньому кварталі 2016 року зростання в цій сфері було 0,8%, в першому кварталі 2017-го – лише 0,3%. Спад активності у сфері послуг ─ ознака того, що реальні доходи британців скорочуються.

Більшість біржових аналітиків вважають, що це лише початок економічних проблем Британії.

МВФ вважає, що британська економіка зросте на 2% цього року, на думку валютного фонду, проблеми проявляться пізніше. Так, за його прогнозами, вже в 2018-му зростання складе 1,5%.

Економіка країни залежить від споживацьких послуг. У першому кварталі зафіксовано найбільший спад у роздрібній торгівлі за останні 7 років.

Нагадаємо, початок переговорів щодо Brexit відкладається через рішення прем’єр-міністра Терези Мей провести дострокові вибори у Великобританії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті