Нездорова реформа: в Конгресі США скасували медичне страхування від Обами

Нездорова реформа: в Конгресі США скасували медичне страхування від Обами

Трамп виконує свою передвиборчу обіцянку відмінити Obamacare

Нездорова реформа: в Конгресі США скасували медичне страхування від Обами
фото Twitter ABC News‏

Нижня палата американського Конгресу 4 травня проголосувала за законопроект, який скасовує значну частину впровадженого Бараком Обамою закону про пільгове медичне страхування, відомого як Obamacare. Натомість його замінить реформа охорони здоров’я, розроблена республіканцями. Про це повідомляє Reuters.

«За» проголосували 217 конгресменів-республіканців із 435 членів Палати представників, 213 ─ виступили «проти», зокрема всі демократи, а також 20 республіканців.

Документ ще має бути ухвалений Сенатом, очікується, що розгляд його у верхній палаті триватиме близько місяця. Оскільки зі 100 членів Сенату республіканці складають більшість ─ 52 проти 48, ─ то законопроект, швидше за все, буде затверджено.

Реформа медстрахування від Обами була ухвалена у 2010 році. Оскільки лікування в Сполучених Штатах платне, воно покривається зазвичай за рахунок страхування. Без страхування лікарські послуги дуже дорогі. Страхування частково надає роботодавець, або людина оплачує страховку самостійно. Бідні прошарки населення часто не мають страхування. Тому програма Obamacare мала ціллю забезпечити страховку для всіх американців. При цьому малозабезпеченим надавалася допомога шляхом виділення субсидій.

Obamacare надала страхування 20 млн американців, які раніше не мали можливості платити за нього. Важливою частиною програми Obamacare було те, щоб не дозволити страхувальним компаніям відмовити у страхуванні людям з хронічними проблемами. 

Республіканці рішуче виступали проти цієї програми, яка вимагала вимагає значних капіталовкладень держави. Критики називали її занадто дорогою: через неї податки для деяких верств населення країни були значно підвищені.

Дональд Трамп зробив скасування Obamacare одним з центральних пунктів своєї виборчої програми.

Однак спроби нижньої палати скасувати Obamacare у березні не були успішними через розбіжності у фракції республіканців.

Помірковані республіканці, чиїх голосів не вистачало, заявили в середу, що вони підтримають законопроект після того, як домоглися від Білого дому поправки. Поправка передбачає виділення 8 млрд доларів на 5 років, щоб створити цільовий фонд для допомоги оплати за лікування людям з хронічними захворюваннями.

Раніше в команді Трампа заявили, що республіканці мають намір домогтися плавного переходу до «ринкової» системи медичного страхування населення. Республіканська більшість у Конгресі має намір провести зміни максимально комфортно для американських громадян. Ухвалений Палатою представників законопроект має змінити цю систему на користь податкових кредитів для придбання страхування за ринковими умовами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло