Uber звинувачують у використанні забороненого програмного забезпечення
Компанія кілька років дурила владу та закон

Міністерство юстиції США відкрило кримінальне провадження щодо використання компанією Uber програмного забезпечення, яке вводило в оману чиновників та дозволяло компанії працювати в регіонах і країнах, де її діяльність була обмеженою або забороненою. Про це повідомляє New York Times.
Uber підтвердила використання програмного забезпечення під назвою greyball. Цей інструмент виявився частиною програми VTOS (Violation off terms of service – порушення правил сервісу), розробленої у 2014 році.
Інструмент для слідкування за чиновниками попередньо затвердили в юридичній службі Uber. Компанія заздалегідь ідентифікувала представників влади та уникала їх у багатьох містах та країнах, серед яких Бостон, Лас Вегас, Париж, а також Китай, Австралія, Південна Корея та Італія.
За даними, які отримало видання New York Times, працівники компанії відмічали геозони навколо урядових будівель. Потім співробітники спостерігали, як люди поблизу цих об’єктів використовують додаток. Наприклад, якщо клієнт надто часто відкривав і закривав його, особу відмічали як потенційно причетну до влади.
Uber також аналізувала дані про кредитні картки і їх зв’язок з можливо небезпечними закладами, типу банку, що обслуговує поліцію. Співробітники також шукали потрібну їм інформацію через соціальні мережі.
В офіційній заяві компанії йдеться, що програма greyball відхиляє запити користувачів, які порушили умови надання послуг. В Uber також уточнили, що програму використовували для того, щоб приховати місцезнаходження водіїв від конкурентів або уберегти їх від нападників.
Нагадаємо, Uber має скандальну репутацію. Компанію засуджують за низьку внутрішню культуру, агресивний підхід до ведення бізнесу та численні порушення законодавства, серед яких судовий позов від компанії Waymo, ухиляння від сплати податків, низький рівень безпеки, який спричинив заборону на роботу сервісу у Данії та інші.
Як повідомляв Mind, компанія зазнала мільярдних збитків за 2016 рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].