Конгрес США затвердив бюджет з $560 млн допомоги Україні

Конгрес США затвердив бюджет з $560 млн допомоги Україні

Бюджет ще не підписав президент США

Конгрес США затвердив державний бюджет, який передбачає виділення Україні допомоги в розмірі не менше $560 млн, повідомило посольство України в США.

«Обидві законодавчі палати взяли Консолідований закон про бюджетні асигнування на 2017 рік, згідно з яким на програми допомоги Україні планується виділити не менше $560 млн», – повідомляється на сторінці посольства в Facebook.

Наступним етапом вступу в силу закону стане його підписання президентом США.

Документ передбачає загальну суму допомоги Україні обсягом не менше $560,465 млн, з яких $410,465 млн буде спрямовано на різні програми допомоги, ще $150 млн – у рамках «Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки».

Ця допомога, зокрема, може бути спрямована на підготовку кадрів, обладнання, летальну зброю захисного характеру, матеріально-технічне забезпечення поставок і послуги. Крім того, ці кошти можуть бути спрямовані на підтримку розвідувальних органів сил безпеки України.

Водночас в законі чітко зазначено, що ці кошти не можуть бути спрямовані на закупівлю або передачу переносних зенітно-ракетних комплексів. Документом також забороняється будь-яка військова допомога батальйону «Азов».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті