Торгова війна між США та Канадою набирає обертів

Торгова війна між США та Канадою набирає обертів

«Удар» у відповідь наносить Канада: до країни заборонять ввезення американського вугілля

Торгова війна між США та Канадою набирає обертів
Джастін Трюдо
фото Wikipedia

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо сказав у п’ятницю, що розглядає питання щодо заборони експорту вугілля зі США у відповідь на введення «нечесного» податку на канадську деревину.

Уряд також розглядає можливість оподаткування ряду галузей промисловості штату Орегон, оскільки саме вони підтримали 24%-й податок на канадську деревину. Про це повідомляє BBC.

Трюдо у своєму листі до прем’єр-міністра провінції Британська Колумбія Крісті Кларк написав, що він «ретельно та серйозно» розглядає заходи щодо експорту вугілля з США. Кларк раніше просила Оттаву заборонити ввіз енергетичного вугілля зі США, й сказала, що введе податок у своїй провінції самостійно, незалежно від рішення уряду, тому що «це те, що зробити необхідно».

Провінція Британська Колумбія є одним із найбільших виробників деревини м’яких порід у Канаді.

«Ми розділяємо зобов’язання по боротьбі зі зміною клімату та охорони навколишнього середовища, ─ повідомив Трюдо. – Рішуче не погоджуємось із рішенням Міністерства торгівлі США щодо введення несправедливого податку на канадську деревину».

У торгових відносинах Канади і США давно спостерігається напруження. США стверджують, що Канада дає несправедливі субсидії своїй промисловості, беручи мінімальний збір за реєстрацію земель, що належать державі.

Минулого тижня Мінторгівлі США оголосило, що встановить податок у розмірі від 3,2% до 24,12% для п'яти канадських експортерів деревини м’яких порід.

Нагадаємо, президент США минулого місця наголосив на необхідності перегляду умов NAFTA, угоди між США, Канадою і Мексикою щодо вільної торгівлі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло