Президент підписав закон, який дозволить отримати в кредит 200 млн євро від ЄІБ

Президент підписав закон, який дозволить отримати в кредит 200 млн євро від ЄІБ

Залучені кошти будуть витрачені на покращення роботи громадського транспорту в українських містах

Петро Порошенко підписав Закон про ратифікацію фінансової угоди (проект «Міський громадський транспорт України») між Україною та Європейським інвестиційним банком, який Верховна Рада схвалила на засіданні 12 квітня 2017-го. Ця фінансова угода набере чинності з дня набрання чинності законом щодо її ратифікації.

Відповідна Фінансова угода була підписана згідно із розпорядженням Президента України від 9 листопада 2016 року № 272, повідомляє прес-служба президента.

Метою угоди є залучення під держгарантії до 200 млн євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку, які спрямують на покращення роботи міського громадського транспорту в Івано-Франківську, Білій Церкві, Києві, Луцьку, Львові, Кременчуці, Одесі, Сумах, Тернополі, Харкові та Чернігові.

Документом передбачається, що залучені кошти будуть витрачені на придбання автобусів, тролейбусів, трамваїв, вагонів метро, будівництво та реконструкцію тролейбусних та трамвайних ліній, депо, впровадження інформаційних систем, зокрема створення автоматизованої оплати проїзду.

Зазначимо, 12 квітня, під час круглого столу,  мер Києва Віталій Кличко заявив, що громади Києва та Київської області мають низку спільних проблем: стан доріг й інженерних комунікацій, складнощі з координацією громадського транспорту міста та приміських населених пунктів.  

А ще раніше, 23 березня, під час виступу на початку засідання Київради, Віталій Кличко вимагав терміново розглянути на РНБО питання щодо боргу «Київського метрополітену» через реальну загрозу його повної зупинки

16 березня рахунки підземки були заарештовані відповідно до рішення Київського апеляційного госпсуду. Останній зобов’язав виплатити на користь ТОВ «Укррослізинг» майже 2 млрд грн по договору від 2009 року на поставку 100 вагонів.

26 квітня Вищий господарський суд України розглянув справу щодо «Укррослізингу» та ухвалив рішення не на користь «Київського метрополітену», лише частково задовольнивши касаційну скаргу підприємства. Міська влада заявила, що робить все можливе для недопущення транспортного колапсу в місті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті