Набув чинності закон про введення електронних квитків у транспорті

Набув чинності закон про введення електронних квитків у транспорті

Е-квиток дозволить відмовитися від готівки при оплаті проїзду

Набув чинності закон про введення електронних квитків у транспорті
фото ternopilte.ua

У неділю, 7 травня, набуває чинності закон щодо запровадження електронного квитка у міському пасажирському транспорті.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Електронний квиток ─ це проїзний документ установленої форми, що після реєстрації в автоматизованій системі обліку оплати проїзду надає право пасажирові на отримання транспортних послуг.

Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду забезпечить багато економічних переваг.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті», який було прийнято 17 січня, спрямований на впровадження світового досвіду використання сучасних ефективних електронних автоматизованих методів обліку пасажироперевезень в міському транспорті.

На думку авторів закону, електронний квиток на маршрутах громадського транспорту дозволить оцінити реальний обіг коштів, а відповідно ─ обґрунтованість тарифів на перевезення.

Органи місцевого самоврядування отримують повноваження вводити автоматизовану систему оплати проїзду, а також форму, вид і порядок реєстрації електронних квитків.

Отже, міста самі можуть визначати, вводити їм таку систему чи ні. На даний момент своє бажання впровадити Е-квитки виявили Київ, Львів, Дніпро, Вінниця, Миколаїв, Ужгород та інші.

Також закон установлює обов'язковість забезпечення пільгових категорій населення електронними квитками і обов'язок для пасажирів здійснювати реєстрацію таких квитків у містах.

Штраф за безквитковий проїзд збільшується з 20-кратного до 30-кратного розміру.

Раніше Міністерство інфраструктури прогнозувало впровадження автоматизованої системи оплати проїзду в міському громадському транспорті (електронний квиток) у рамках пілотного проекту у Львові й Дніпрі до квітня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті