Прибуток Воррена Баффета за 2016 рік склав $16 млрд

Прибуток Воррена Баффета за 2016 рік склав $16 млрд

Несподівані рішення відомого інвестора принесли йому небувалі прибутки

Прибуток Воррена Баффета за 2016 рік склав $16 млрд
Фото Michael Hsing/wikipedia

Коли Воррен Баффет відвідав минулорічні збори акціонерів Berkshire Hathaway, легендарному інвестору довелось визнати рідкісне для себе явище – акції компаній, в які він інвестував, знизились. Цьогоріч ситуація докорінно змінилась , прибутки компанії склали $16 млрд.

Видання Fortune провело власний аналіз ринкових показників акцій, які купував чи продавав Баффет. Згідно отриманих даних, із 43 компаній, пакетами акцій яких володіє Berkshire Hathaway, усі крім 7, продемонстрували зростання.

Fortune також підготувало короткий звіт щодо найбільш та найменш прибуткових для Баффета компаній.

Серед цьогорічних лідерів, першість отримала компанія Apple. Відомий інвестор завжди уникав придбання акцій технологічних компаній, а цього року збільшив кількість у 6 разів, що склало 59% від усіх наявних в його портфелі цінних паперів. Тільки за цей рік, Apple приніс Баффету $2 млрд.

Ще більш непередбаченою покупкою стали акції компанії United Airlines. Вартість їх акцій зросла на 44% відразу після того, як Баффет купив їх у ІІІ кварталі 2016 року. Туристична компанія United Continental у квітні потрапила в епіцентр скандалу, коли працівники компанії насильно виштовхали пасажирів із літака через брак місць. Ринкова вартість компанії впала на $500 млн, а Баффет втратив $90 млн.

На п’яти United Airlines наступали компанії Charter Communications, акції якої зросли майже на 43% у порівнянні з минулим роком, і Goldman Sachs, з 38% зростання.

Найгіршою в портфелі Баффета стала DaVita, компанія, яка займається діалізом та лікуванням пацієнтів з діабетом. Її акції потрапили під покарання через порушення реформи охорони здоров’я і захисту пацієнтів, відомий як Obamacare. Акції DaVita впали на 11% у порівнянні з минулим роком.

Не кращими виявились і показники деяких телекомунікаційних холдингів Баффета: вартість акцій Liberty Global знизилась на 9%, компанії Verizon – на 8%. У рейтинг неприбуткових компаній потрапили також General Electric із зниженням вартості акцій на 5%,Fox XXIX Century Fox на 4%, Philips 66 на 3% і Coca-Cola на 2%.

Нагадаємо, цього тижня Баффет продав третину своїх акції компанії IBM.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло