Саудівська Аравія підтримує подовження нафтової угоди

Саудівська Аравія підтримує подовження нафтової угоди

Сланцеві компанії США загрожують планам ОПЕК щодо стабілізації цін на ринку нафти

Міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії  заявив, що угода про обмеження видобутку нафти і скороченню надлишку на ринку буде продовжена на друге півріччя і, можливо, надалі. Про це повідомляє Bloomberg

Хоча рост видобутку сланцю у США і закриття нафтопереробних заводів уповільнили вплив обмежень ОПЕК і його партнерів, виробники мають намір досягти зменшення надмірних запасів, сказав Халі аль-Фаліх на Азійському нафтогазовому конгресі у Куала-Лумпур в понеділок. Він впевнений у тому, що світовий ринок скоро відновить рівновагу і повернеться  до «здорового стану».

Інтенсивне виробництво в США викликає занепокоєння Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і партнери не в змозі скоротити надмірне виробництво і підтримувати ціни. На зустрічі ОПЕК у Відні минулого місяця, декілька країн завили, що готові підтримати подовження 6-місячної угоди, яка почала дію у січні. Вперше саудівський міністр запропонував подовжити термін її дії і після 2017 року.

«Опираючись на консультації, які я провів із учасниками, я певен, що угоду буде подовжено і на друге півріччя, і, можливо, на наступні роки», – сказав аль-Фаліх. «Коаліція виробників налаштована робити все для досягнення нашої мети – довести рівень запасів до середнього рівня за 5 років».

Ціна сирої нафти компанії West Texas Intermedite зросла на 1% до $46,66 за барель на Нью-Йоркській товарній біржі. Сировина компанії Brent зросла на 1% до $49,60 за барель на Лондонські біржі. Вартість все ще на 50% нижче ніж була у 2014, коли бум сланцю в США погіршив перенасиченість ринку і викликав велику цінову кризу.

«Враховуючи масштаби перевищення, я думаю, що вони завжди знали, що ринок не врівноважиться за півроку, тому у нашому випадку угода мала діяти принаймні рік, або навіть більше», – сказав Віре-ндра Чаухан, аналітик Energy Aspects Ltd. «Ринкові очікування були високими, тому ОПЕК доведеться здивувати ринок ще більшим скороченням або ,можливо, подовженням дії угоди більш ніж на півроку, щоб ціни піднялись».

Минулого місця аль-Фаліх заявив, що ОПЕК та партнери зазнали невдачі після трьох місяців обмеження виробництва. Член групи Об’єднаних Арабських Еміратів заявив на початку травня, що група виробників повинна подовжити колективне скорочення виробництва у другому півріччі, коли очікуване зростання попиту допоможе перебалансувати ринок сирої нафти. За словами міністра енергетики РФ Олександра Новака, Росія, яка не є членом, ОПЕК, але є членом угоди, також вважає за потрібне подовжити угоду про скорочення.

Поки виробники скорочували поставки, виробництво США, яке не входить до угоди, піднялось до найвищого рівня з серпня 2015 року, оскільки розробка сланцевих родовищ посилилась.

Один з найбільших міжнародних фінансових конгломератів Citigroup Inc. повідомив 7 травня, що ОПЕК доведеться на деякий час ще більше скоротити видобуток, якщо добування сланцю так стрімко зростатиме. Аль-Фаліх відзначив, що не дивлячись на існуючу ситуацію, ринок нафти покращився з початку минулого року. Запаси в морі знизились і запаси в США теж будуть знижуватись. Між тим, світовий попит буде стабільним завдяки «здоровому показнику», якому минулого року посприяли Китай і Індія, сказав Міністр Саудівської Аравії, додавши, що Азія є найважливішим ринком.

Нагадаємо, у квітні країни ОПЕК погіршили скорочення видобутку нафти. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті