США витратять $8 млрд на розширення присутності в Азії - ЗМІ

США витратять $8 млрд на розширення присутності в Азії - ЗМІ

США можуть передати союзникам в Азії ядерну зброю для «стримування КНДР»

Пентагон підтримав план з інвестицій близько $8 млрд, необхідних для збільшення присутності США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні протягом п'яти років. Про це пише Wall Street Journal.

США можуть збільшити свою присутність в регіоні за допомогою модернізації військової інфраструктури, проведення додаткових навчань та розгортання додаткових сил і кораблів, пише видання.

Водночас адміністрація президента США Дональда Трампа поки виробляє свою політику щодо Азії.

План спочатку надійшов у вигляді пропозиції під назвою «Ініціатива Азіатсько-Тихоокеанської стабільності» з боку сенатора Джона Маккейна і знайшов підтримку з боку інших американських законодавців, а також міністра оборони США Джеймса Меттіса і глави Тихоокеанського командування ВМС США адмірала Гаррі Харріса.

«Ця ініціатива могла б збільшити військову силу США за допомогою цільового субсидування необхідного для коригування нашого становища в регіоні та покращення роботи інфраструктури, а також фінансування додаткових навчань ...», – повідомив Маккейн Харрису під час слухань у квітні.

США можуть передати союзникам в Азії ядерну зброю для «стримування КНДР».

Напруженість в Азії зросла в останні місяці в зв'язку з рядом ракетних випробувань КНДР. США заявляють, що не виключають військового варіанту дій проти КНДР, але мають намір зосередитися на економічному тиску на Пхеньян з допомогою санкцій.

Прихильники пропозиції не повідомили про те, як вони планують отримати гроші на реалізацію плану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті