У Запоріжжі – сутички між проукраїнськими та прорадянськими активістами

У Запоріжжі – сутички між проукраїнськими та прорадянськими активістами

Учасникам акції «Полк перемоги» не дали пройти ходою з червоними прапорами

У Запоріжжі – сутички між проукраїнськими та прорадянськими активістами
Фото УНIАН

Зранку 9 травня в Запоріжжі біля будівлі мерії спалахнув конфлікт між волонтерами та АТО-шниками з одного боку та учасниками акції «Полк перемоги», які планували провести ходу центральним проспектом міста. Про це повідомляє Радіо Свобода. Щонайменше одного учасника протистояння затримала поліція.

Один із проукраїнських активістів забрав червоний прапор в учасника «Полку перемоги» і відніс його в найближчі двори, прапор досі не знайдено.

Як передає видання, з обох боків у сутичках загалом беруть участь близько 500 людей. Вони ведуть пісенне «змагання»: проукраїнські активісти співають гімн України, учасники акції «Полк перемоги» – радянські пісні.

Повідомляється, що бійці Національної гвардії оточили в кільце до 200 учасників акції «Полк перемоги», розділивши таким чином учасників протистояння.

Акція «Полк перемоги» за стилістикою нагадує російську акцію «Безсмертний полк». У Росії «Безсмертний полк» – це хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту й організовується Кремлем. За повідомленнями учасників заходу, не всі з них приходять на нього добровільно. Портрети для участі в акції у Росії можна придбати в магазинах.

Росія також спонсорує організацію акції «Безсмертний полк» у деяких країнах колишнього СРСР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті