Юнкер заявив, що англійська мова втрачає свої позиції в Європі

Юнкер заявив, що англійська мова втрачає свої позиції в Європі

Політики натякають, що з виходом Британії з ЄС у Європі зникне й англійська мова

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив про те, що англійська мова «повільно, але неухильно втрачає свою значимість у Європі».

Про це Жан-Клод Юнкер повідомив у своєму виступі в Європейському університеті Флоренції на 7-й конференції про стан Європейського союзу 5 травня в п’ятницю, текст промови присутній на офіційному сайті Єврокомісії.

«У мене завжди виникає одна і та ж проблема: мені завжди важко вибирати між двома чи навіть трьома мовами ─ хоча про люксембурзьку мову краще не згадувати, бо мало хто може говорити нею і розуміти її. Я вагаюся у виборі між англійською і французькою, але сьогодні я зробив свій вибір: я буду говорити французькою, тому що повільно, але неухильно англійська мова втрачає свою значимість в Європі», ─ зазначив президент ЄК.

Він зауважив, що напередодні виборів у Франції хотів би, щоб французи зрозуміли його виступ з приводу Європи і націй краще, тому більшу частину свого виступу говорив французькою.

Юнкер закінчив виступ словами «Vive Florence! Viva l'Italia! Viva l'Europa!»

Жан-Клод Ю́нкер ─ уродженець Люксембургу, прем'єр-міністр Люксембургу з 1995 до 2013 року, міністр фінансів Люксембургу в 1989–2009 рр.

Варто додати, що європейська влада вже висловлювалася на тему зниження значущості англійської мови в Європі.

У липні 2016 року голова конституційного комітету Європарламенту Данута Хюбнер заявила про те, що після офіційного виходу Великобританії з Євросоюзу англійська мова може втратити статус офіційної в ЄС:

«Якщо у нас не буде Сполученого Королівства, у нас не буде англійської мови», ─ висловила вона свою позицію.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло