Несподівано: голова департаменту люстрації Мін'юсту заявила про майже 100%-ве очищення української влади

Несподівано: голова департаменту люстрації Мін'юсту заявила про майже 100%-ве очищення української влади

За словами Задорожної, розпочалася з верхів і реформа судів

Несподівано: голова департаменту люстрації Мін'юсту заявила про майже 100%-ве очищення української влади
Анастасія Задорожна
Фото УНIАН

Анастасія Задорожна, голова департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України з квітня-2017, розповіла, що у вищих органах влади децентралізовано проводилася люстраційна перевірка і влада очищена на 98%.

В інтерв'ю DW головна люстраторка країни наголосила, що з моменту вступу в силу закону «Про очищення влади» надавалося 10 днів на перевірку персональних справ співробітників на відповідність критеріям закону про люстрацію.

«Люстраційна перевірка у вищих органах влади проводилася децентралізовано. Генпрокуратура, МВС, СБУ, Міноборони, суди, Мін'юст – усі державні органи та органи місцевого самоврядування мали самостійно перевірити своїх працівників», – відмітила Задорожна.

За її словами, всіх, хто потрапляв під статтю, звільняли. Іноді люди самостійно писали заяви на звільнення.

«На початку роботи департаменту були визначені приблизно 5000 осіб, до яких мала би бути застосована заборона на обіймання посад. На сьогодні у реєстрі – 935 осіб. Частина потрапила під автоматичну люстрацію, частина пішла за власним бажанням ще до її початку», – пояснила голова департаменту з питань люстрації.

Нагадаємо, Рахункова палата України оприлюднила звіт за 2016 рік, в якому вказала підсумки держаудиту понад півсотні державних структур. Зокрема, за результатами перевірки 644 державних об'єктів Рахункова палата виявила порушення і недоліки на загальну суму майже в 17 млрд грн, про це вказано в оприлюднених даних відомства. 

Зазначимо також, що за словами керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, станом на кінець квітня на стадії досудового розслідування перебувають 39 проваджень за виявленими під час моніторингу декларацій топ-посадовців фактами ймовірного незаконного збагачення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло