Прибутки UniCredit у І кварталі зросли удвічі

Прибутки UniCredit у І кварталі зросли удвічі

Італійський фінансовий гігант взяв правильний курс і відновив баланс

Unicredit відновила баланс і здійснила рекордний продаж акцій, що дозволило компанії отримати прибутки за перший квартал, які перевершили всі прогнози аналітиків.

Чистий прибуток компанії зріс більш ніж у два рази – до 907 млн євро ($986 млн) у порівнянні з минулорічним прибутком за аналогічний період у 406 млн євро, повідомляє Bloomberg. Зростання було викликано ростом прибутків та зниженням видатків і резервів.

Нагадаємо, у липні 2016-го компанію очолив Жан Пьєр Мустьє. Банкір, який розпочав свою кар'єру в банку Societe Generale, у період з 2011 по 2014 рік працював в групі UniCredit в якості заступника генерального менеджера і глави підрозділу корпоративного та інвестиційного банківського бізнесу. Згодом Жан П'єр Мустьє став партнером у Tikehau Capital, компанії з управління інвестиціями, що входить до ради директорів авіакомпанії Alitalia.

Повернувшись до UniCredit на посаду генерального директора групи, Мустьє розпочав реалізацію плану щодо спрощення структури банку та зниження видатків. Банк націлився на 4,7 млрд євро чистого прибутку в 2019 році за допомогою стратегії, направленої на списання проблемних позик та зменшення видатків, оскільки повільний розвиток в Італії сповільнює прибутки.

Надходження зросли на 3,4% до 4,83 млрд євро, оскільки більш високі прибутки від торгівлі, зборів та комісій істотно компенсували низький прибуток від кредитування завдяки рекордно низьким процентним ставкам. Операційні видатки скоротились на 3% до 2,89 млрд євро.

UniCredit продав велику частину проблемних кредитів зі знижкою минулого року. Резерви на втрати скоротились до 670 млн євро з 760 млн євро минулого року. Водночас аналітики передбачали показник у 703 млн євро.

Зазначимо, в Україні UniCredit має частку у 9,9% в Альфа-Банку

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло