Рада ЄС затвердила рішення про безвізовий режим для українців

Рада ЄС затвердила рішення про безвізовий режим для українців

Документ ще мають підписати президент Європарламенту і представник головуючої в ЄС країни та опублікувати у офіційному журналі ЄС

Рада ЄС затвердила рішення про безвізовий режим для українців
Фото consilium.europa.eu

Рада Європейського Союзу на рівні міністрів сільського господарства і рибальства на засіданні 11 травня підтримала рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною.

Як повідомляє «Інтерфакс», міністри розглянули відповідний регламент Європарламенту та Ради ЄС, що вносить зміни до постанови № 539/2001, де вказані треті країни, чиї громадяни при перетині зовнішніх кордонів повинні мати візу, і країни, чиї громадяни звільняються від цієї вимоги (Україна).

Як повідомлялося, на консультаціях країн-членів ЄС, представників Європарламенту та Єврокомісії 28 лютого було досягнуто згоди про запуск процедури візової лібералізації для громадян України.

Перемовини між Радою ЄС, Єврокомісією та Європарламентом щодо надання Україні безвізового режиму завершилися 1 березня. Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу 2 березня підтвердив це рішення.

6 квітня європарламентарі більшістю голосів підтримали надання Євросоюзом безвізового режиму українцям.

А 27 квітня Європарламент остаточно визначився з датою, коли Україні буде надано безвізовий режим.

За словами голови делегації Європарламенту до парламентського комітету асоціації ЄС – Україна поляка Даріуша Росаті, у Європарламенті підтвердили 11 червня як дату запровадження безвізового режиму для подорожей українських громадян до країн ЄС.

Отже, після затвердження Радою ЄС, документ ще має бути підписаний президентом Європарламенту і представником головуючої в ЄС країни (Мальти) і опублікований в офіційному журналі ЄС.

Рішення про введення безвізового режиму набуде чинності через 20 днів з моменту публікації.

«ТАК! Ми це зробили!!!» – президент України Петро Порошенко привітав українців з отриманням безвізу:

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло